Najnowszy numer pisma uczelni „UW”, przygotowany na rozpoczęcie roku akademickiego, jest już dostępny.

Czytelników zapraszamy do Chęcin na spacer w czasie po Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej, które 19 października zostanie oficjalnie otwarte. W gazecie można przeczytać też artykuł o związkach chęcinian z Uniwersytetem Warszawskim sięgających lat 20. XIX wieku.

 

Zaglądamy również do biblioteki algorytmów aproksymacyjnych prof. Piotra Sankowskiego, który po raz drugi otrzymał grant ERC i chce teraz skomercjalizować swoje badania.

 

Piszemy o rozwijającej się cyfrowej humanistyce w ramach projektu DARIAH, opisujemy jak potoczyły się losy Haitańczyków, którzy w 2010 roku rozpoczęli naukę na UW dzięki specjalnie utworzonemu dla nich programowi stypendialnemu.

 

Odwiedzamy miejsca na Uniwersytecie, które są dostępne dla rodziców i dzieci, a w czwartym odcinku „Słownika języka nowego” przyglądamy się określeniom związanym z selfies. Znajomość różnych rodzajów selfie można sprawdzić, rozwiązując krzyżówkę z tylnej okładki.

 

W samym środku jest też prezent dla nowych studentów – wkładka z informacjami przygotowanymi specjalnie dla nich.

„Uniwersytet Warszawski” dostępny jest w wydaniu papierowym. Egzemplarze pisma wykładane są na bieżąco w Pałacu Kazimierzowskim, dawnej Bibliotece oraz Auditorium Maximum.