Uniwersytet Warszawski Dla mediów

Kontakt

 

W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Biuro Prasowe UW pracuje zdalnie.

 

Prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl.

 

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl.

 

Wjazd na teren UW

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody Biura Prasowego UW. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni.

 

Komunikaty prasowe

  • 9.04.2021, MY I PANDEMIA

„My i pandemia. Co myślimy? Jak działamy?” – to tytuł spotkania, podczas którego psycholodzy z UW opowiedzą o społecznych skutkach pandemii COVID-19. Eksperci zaprezentują wyniki badań, które prowadzili przez ostatni rok na temat teorii spiskowych, gotowości do zaszczepienia się, sytuacji mniejszości i nowych technologii. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia.

Pełny komunikat 

Link do transmisji spotkania

 

  • 31.03.2021, PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY PANDEMII – 24 RAPORTY

Rok temu, kiedy podano informację o pierwszym przypadku zakażenia wirusem SARS-COV-2 w Polsce, naukowcy z Wydziału Psychologii UW rozpoczęli badania dotyczące psychologicznych aspektów i konsekwencji pandemii COVID-19 w kraju i na świecie. Powstały 24 zespoły naukowe. Wyniki swoich badań prezentują we wspólnej publikacji.

Pełny komunikat

 

  • 31.03.2021, PUBLIKACJA PREKOLUMBIJSKIEGO MANUSKRYPTU

Jak wyglądał kalendarz Azteków? Jakim bogom Aztekowie oddawali cześć? W jaki sposób rozpoznawano, czy dany dzień jest odpowiedni na prace rolnicze lub do zawarcia małżeństwa? Tego można dowiedzieć się z „Kodeksu Watykańskiego B (Vat. Lat. 3773)”. Międzynarodowy zespół naukowców – kierowany przez dr hab. Katarzynę Mikulską z Wydziału Neofilologii UW – opracował naukową publikację prekolumbijskiego manuskryptu, przechowywanego w Bibliotece Watykańskiej. Dzieło jest jednym z najważniejszych projektów badawczych, które do tej pory zostały zrealizowane w ramach współpracy polsko-meksykańskiej.

Pełny komunikat

 

  • 26.03.2021, PUBLIKACJA NAUKOWCÓW Z UW W „NATURE CHEMICAL BIOLOGY”

Prof. Jacek Jemielity, dr hab. Joanna Kowalska oraz dr Anaïs Depaix z UW, we współpracy z naukowcami z University of California, wykazali, w jaki sposób aktywność enzymów w kondensatach wewnątrzkomórkowych przyczynia się do degradacji mRNA. Wyniki badań umożliwią dalszy rozwój terapii opartych na mRNA. Rezultaty prac naukowcy opisali na łamach czasopisma „Nature Chemical Biology”.

Pełny komunikat 

 

  • 16.03.2021, ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA PROJEKT BUDYNKU PRZY UL. FURMAŃSKIEJ

Zielone przestrzenie, modułowa konstrukcja umożliwiająca elastyczną aranżację wnętrz, rozwiązania na rzecz ekologii. Tymi cechami charakteryzuje się zwycięski projekt budynku przy ul. Furmańskiej. Spośród nadesłanych prac w zakończonym 12 marca konkursie architektonicznym jury najwyżej oceniło pomysł pracowni „Piotr Bujnowski Architekt”. Inwestycja jest częścią programu wieloletniego „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”.

Pełny komunikat

 

 

 

Archiwum komunikatów prasowych >>
Zadania Biura Prasowego

Biuro opracowuje koncepcję działań komunikacyjnych i realizuje ją poprzez:

→ kompleksową obsługę mediów, w tym m.in. obsługę prasową wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

→ prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

→ przygotowywanie pakietu materiałów o UW, w tym Sprawozdania rocznego rektora UW, publikacji promocyjnych, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

→ przygotowywanie materiałów filmowych,

→ obsługę narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek: opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

 

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

tel. 22 55 20 740

 

W związku z systemem dyżurów oraz pracą zdalną, prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl oraz telefoniczny: 22 55 20 740.

 

redakcja.www(at)uw.edu.pl – w sprawie stron www.uw.edu.pl oraz en.uw.edu.pl

pismo-uczelni(at)uw.edu.pl – w sprawie pisma uczelni „UW”

https://twitter.com/UniWarszawski

Rzecznik prasowy

dr Anna Modzelewska (biogram)

kontakt:

+48 602 262 552

rzecznik@uw.edu.pl

Zespół Biura Prasowego

Katarzyna Jäger

Olga Laska

Julia Latecka

Daiwa Maksimowicz

Karolina Oleksy

Izabela Wołczaska

Karolina Zylak

Pytania w sprawie kontaktu do ekspertów, prosimy kierować na adres: media@uw.edu.pl.

Adresy mailowe pracowników można także sprawdzać samodzielnie, korzystając ze Spisu Pracowników >>