Uniwersytet Warszawski Dla mediów

Lista mailingowa dziennikarzy

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.

 

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl.

 

Wjazd na teren UW

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28), po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody, możliwy jest od ul. Oboźnej, a dla dziennikarzy, którzy mają specjalną przepustkę z urzędu miasta również od strony Krakowskiego Przedmieścia. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni.

 

Ostatnie komunikaty prasowe

  • 31.03.2020, ERC ADVANCED GRANT DLA PROF. STEFANA DZIEMBOWSKIEGO Z WMIM UW

Inteligentne kontrakty są – w uproszczeniu – umowami, których forma zapisu przypomina program komputerowy. Konieczne jest opracowanie zaawansowanych technik kryptograficznych wykorzystujących ich działanie. Kwestia ta poruszona zostanie w ramach projektu PROCONTRA, który nagrodzony został właśnie prestiżowym ERC Advanced Grant. Jego kierownikiem jest prof. Stefan Dziembowski z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

Pobierz pełny komunikat w wersji ang. (pdf)

 

  • 20.03.2020, UNIWERSYTECKA INTEGRACJA WOBEC WYZWAŃ IT

Które narzędzia można wykorzystywać, chcąc prowadzić zdalny wykład? Jak inni radzą sobie z nauczaniem online? Na czym polega różnica między Webex a G Suite? Wobec nietypowej na Uniwersytecie Warszawskim sytuacji, związanej m.in. z czasowym zawieszeniem stacjonarnych zajęć, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Dzięki inicjatywie Działu Sieci Komputerowych UW społeczność uczelni radzi sobie z nimi wspólnie w social mediach.

Pobierz pełny komunikat

 

  • 3.02.2020, DR HAB. ANNA MATYSIAK Z WNE UW O SWOIM GRANCIE ERC

„Globalization- and Technology-Driven Labour Market Change and Fertility” (LABFER) to projekt, na którego realizację dr hab. Anna Matysiak z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW otrzymała prestiżowy ERC Consolidator Grant. O motywach wyboru tematu projektu badaczka opowiada w promocyjnym materiale wideo.

Pobierz pełny komunkat (pdf)

Pobierz pełny komunikat w wersji ang. (pdf)

 

  • 30.01.2020, KAMPANIA UW PROMUJĄCA OBSZARY BADAWCZE W RAMACH „INICJATYWY DOSKONAŁOŚCI”

Uniwersytet Warszawski uzyskał w konkursie MNiSW status uczelni badawczej na lata 2020-2026. Uczelnia będzie otrzymywać co roku 70 mln złotych na rozwój badań i kształcenia w ramach 5 priorytetowych obszarów badawczych. Na UW trwa kampania informacyjna dotycząca wyróżnionych obszarów. Jej głównym elementem jest cykl filmów opowiadający o badaniach związanych z najważniejszymi współczesnymi wyzwaniami społecznymi.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 28.01.2020, PRACOWNIK ORAZ STUDENTKA UW WSPÓŁAUTORAMI PUBLIKACJI W „NATURE HUMAN BEHAVIOUR”

Prof. Michał Bilewicz, pracownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami Wydziału Psychologii UW i Olga Kuzawińska, studentka tego wydziału, są współautorami publikacji, która 27 stycznia ukazała się w czasopiśmie „Nature Human Behaviour”. Praca dotyczy wpływu kontaktu międzygrupowego na gotowość członków grup mniejszościowych i większościowych do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 27.01.2020, PRZEŁOMOWA PUBLIKACJA NAUKOWCÓW Z UW

Badacze z UW pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego, dr hab. Joanny Kowalskiej i dr. Pawła Sikorskiego odkryli nową metodę wydajnego wytwarzania mRNA. Rezultaty badań naukowcy opisali na łamach prestiżowego czasopisma „Nucleic Acids Research”. Artykuł został uznany przez recenzentów za przełomowy dla rozwoju nauki.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

  • 24.01.2020, ERC CONSOLIDATOR GRANT DLA BADACZKI Z UW

Dr hab. Anna Matysiak z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW jest laureatką ERC Consolidator Grant 2019. LABFER to projekt, w ramach którego będzie badać wpływ zmian zachodzących na rynku pracy, wywołanych globalizacją i zmianą technologiczną, na decyzje o zakładaniu rodziny. Europejska Rada ds. Badań Naukowych przyznała na jego realizację 1,99 mln euro.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 17.01.2020, PORADNIK JĘZYKOWY

„Język nie jest przezroczysty. Można niechcący kogoś obrazić lub wywołać niepotrzebne napięcie, używając słów, które uważamy za neutralne. Decydująca jest tu wrażliwość odbiorcy.” To fragment preambuły do rekomendacji dotyczących języka niedyskryminującego na Uniwersytecie Warszawskim. Poradnik został przygotowany przez uniwersyteckich językoznawców na wniosek Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 3.01.2020 WYNIKI PLEBISCYTU SŁOWO ROKU 2019

Kapituła plebiscytu Słowo Roku 2019 ogłosiła wyniki tegorocznej edycji. W głosowaniu językoznawców zwyciężył wyraz klimat. Słowem minionego roku w głosowaniu internetowym został wybrany akronim LGBT. Zdobył 9,90% głosów. Tuż za nim na drugim miejscu znalazł się rzeczownik klimat, który otrzymał 9,24% głosów. Trzecie miejsce zdobyło słowo hulajnoga, na które oddano 5,99% głosów.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

Archiwum komunikatów prasowych >>
Zadania Biura Prasowego

Biuro kształtuje politykę informacyjną oraz buduje wizerunek UW poprzez prowadzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej uczelni.

 

Biuro opracowuje koncepcję działań komunikacyjnych i realizują ją poprzez:

→ kompleksową obsługę mediów, w tym m.in. obsługę prasową wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

→ prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

→ przygotowywanie pakietu materiałów o UW, w tym Sprawozdania rocznego rektora UW, publikacji promocyjnych, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

→ przygotowywanie materiałów filmowych,

→ obsługę narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek – opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

media(at)uw.edu.pl

redakcja.www(at)uw.edu.pl – w sprawie stron www.uw.edu.pl oraz en.uw.edu.pl

pismo-uczelni(at)uw.edu.pl – w sprawie pisma uczelni „UW”

 

UWAGA: W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Biuro Prasowe UW będzie pracowało zdalnie.

 

Kontakt z ekspertami odbywa się mailowo. Adresy mailowe do pracowników UW dostępne są w Spisie Pracowników >>

Kontakt

https://twitter.com/UniWarszawski

Kanał YouTube Biura Prasowego UW

 

 

Katarzyna Bieńko

Daiwa Maksimowicz

Karolina Zylak

Anna Korzekwa-Józefowicz

Katarzyna Łukaszewska

Justyna Weber

 

Rzecznik prasowy/Pełnomocnik rektora ds. komunikacji

Anna Korzekwa-Józefowicz

rzecznik(at)uw.edu.pl

spokesperson(at)uw.edu.pl

(22) 55 20 740

602 262 552

https://twitter.com/anna_korzekwa