Uniwersytet Warszawski Dla mediów

 

Lista mailingowa dziennikarzy

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.

 

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt telefoniczny: 55 20 661, 55 20 740, 55 24 066 lub mailowy: media(at)uw.edu.pl.

 

Wjazd na teren UW

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28), po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody, możliwy jest od ul. Oboźnej, a dla dziennikarzy, którzy mają specjalną przepustkę z urzędu miasta również od strony Krakowskiego Przedmieścia. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni.

 

Ostatnie komunikaty prasowe

  • 19.03.2019, NA KAMPUSIE OCHOTA POWSTANIE WYSPA

Od 14 marca przyjmowane są oferty na realizację Wyspy w ramach przetargu ogłoszonego przez Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. To projekt architektoniczny, którego założeniem jest estetyczno-funkcjonalna poprawa zagospodarowania przestrzennego na uniwersyteckim kampusie Ochota. Teren UW w okolicach ul. Żwirki i Wigury stanie się dzięki niemu zalążkiem akademickiej agory.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 18.03.2019, NAUKOWCY Z CENT UW ODKRYLI NOWY MECHANIZM POWSTAWANIA CHORÓB MITOCHONDRIALNYCH

Choroby mitochondrialne objawiają się zwykle zaburzeniami w funkcjonowaniu układu nerwowego lub mięśni. Wywołują je zmiany genetyczne w obrębie komórek. Dr Karthik Mohanraj i dr Michał Wasilewski z Centrum Nowych Technologii UW to członkowie zespołu badaczy, który odkrył nieznany dotąd mechanizm powstawania tego typu chorób. Wyniki badań naukowców zostały opublikowane na łamach czasopisma „EMBO Molecular Medicine”.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

Pobierz anglojęzyczną wersję komunikatu (pdf)

 

Archiwum komunikatów prasowych >>
Zadania Biura Prasowego

Biuro kształtuje politykę informacyjną oraz buduje wizerunek UW poprzez prowadzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej uczelni.

 

Biuro opracowuje koncepcję działań komunikacyjnych i realizują ją poprzez:

→ kompleksową obsługę mediów, w tym m.in. obsługę prasową wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

→ prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

→ przygotowywanie pakietu materiałów o UW, w tym Sprawozdania rocznego rektora UW, publikacji promocyjnych, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

→ przygotowywanie materiałów filmowych,

→ obsługę narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek – opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

media(at)uw.edu.pl

redakcja.www(at)uw.edu.pl – w sprawie stron www.uw.edu.pl oraz en.uw.edu.pl

pismo-uczelni(at)uw.edu.pl – w sprawie pisma uczelni „UW”

(22) 55 20 661, 55 20 740, 55 24 066 – w sprawie ekspertów

https://twitter.com/UniWarszawski

 

 

Katarzyna Bieńko

Daiwa Maksimowicz

Karolina Zylak

Anna Korzekwa-Józefowicz

Katarzyna Łukaszewska

Justyna Weber

Rzecznik prasowy/Pełnomocnik rektora ds. komunikacji

Anna Korzekwa-Józefowicz

rzecznik(at)uw.edu.pl

spokesperson(at)uw.edu.pl

(22) 55 20 740

602 262 552

https://twitter.com/anna_korzekwa