Uniwersytet Warszawski Dla mediów

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

media(at)uw.edu.pl

redakcja.www(at)uw.edu.pl – w sprawie stron www.uw.edu.pl oraz en.uw.edu.pl

pismo-uczelni(at)uw.edu.pl – w sprawie pisma uczelni „UW”

(22) 55 20 990, 20 740, 24 066, 20 661 – w sprawie ekspertów,

https://twitter.com/UniWarszawski

 

Rzecznik prasowy/Pełnomocnik rektora ds. komunikacji

Anna Korzekwa-Józefowicz

rzecznik(at)uw.edu.pl

spokesperson(at)uw.edu.pl

(22) 55 20 740

602 262 552

https://twitter.com/anna_korzekwa

Zadania Biura Prasowego

Biuro kształtuje politykę informacyjną oraz buduje wizerunek UW poprzez prowadzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej uczelni.

 

Biuro opracowuje koncepcję działań komunikacyjnych i realizują ją poprzez:

kompleksową obsługę mediów, w tym m.in. obsługę prasową wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

przygotowywanie pakietu materiałów o UW, w tym Sprawozdania rocznego rektora UW, publikacji promocyjnych, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

przygotowywanie materiałów filmowych,

obsługę narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek – opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

Lista mailingowa dziennikarzy

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.

 

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt telefoniczny (55 20 990, 55 20 740, 55 20 661) lub mailowy (media(at)uw.edu.pl).

 

Wjazd na teren UW

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28), po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody, możliwy jest od ul. Oboźnej, a dla dziennikarzy, którzy mają specjalną przepustkę z urzędu miasta również od strony Krakowskiego Przedmieścia. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni.

 

Ostatnie komunikaty prasowe
  • 19.03.2019, NA KAMPUSIE OCHOTA POWSTANIE WYSPA

Od 14 marca przyjmowane są oferty na realizację Wyspy w ramach przetargu ogłoszonego przez Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. To projekt architektoniczny, którego założeniem jest estetyczno-funkcjonalna poprawa zagospodarowania przestrzennego na uniwersyteckim kampusie Ochota. Teren UW w okolicach ul. Żwirki i Wigury stanie się dzięki niemu zalążkiem akademickiej agory.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 18.03.2019, NAUKOWCY Z CENT UW ODKRYLI NOWY MECHANIZM POWSTAWANIA CHORÓB MITOCHONDRIALNYCH

Choroby mitochondrialne objawiają się zwykle zaburzeniami w funkcjonowaniu układu nerwowego lub mięśni. Wywołują je zmiany genetyczne w obrębie komórek. Dr Karthik Mohanraj i dr Michał Wasilewski z Centrum Nowych Technologii UW to członkowie zespołu badaczy, który odkrył nieznany dotąd mechanizm powstawania tego typu chorób. Wyniki badań naukowców zostały opublikowane na łamach czasopisma „EMBO Molecular Medicine”.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

Pobierz anglojęzyczną wersję komunikatu (pdf)

 

  • 5.03.2019, WIZYTA PROF. MADELEINE ALBRIGHT NA UW

8 marca w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie otwarte z amerykańską dyplomatką, która jako pierwsza kobieta w historii sprawowała urząd sekretarza stanu USA. Wizyta prof. Madeleine Albright na UW związana jest z ubiegłorocznym wydaniem polskiej wersji językowej jej książki pt. „Faszyzm. Ostrzeżenie”. Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie do 7 marca formularza na stronie: http://akredytacje.uw.edu.pl/.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

Pobierz anglojęzyczną wersję komunikatu (pdf)

 

  • 28.02.2019, SOJUSZ 4EU+ UCZESTNICZY W KONKURSIE ERASMUS+ EUROPEAN UNIVERSITIES

Sojusz 4EU+, do którego należy Uniwersytet Warszawski i pięć innych europejskich uczelni badawczych: Uniwersytet Karola, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Sorboński, Uniwersytet Kopenhaski i Uniwersytet w Mediolanie, złożył dziś wniosek w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej i ubiega się o status European University.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

Pobierz anglojęzyczną wersję komunikatu (pdf)

 

  • 17.01.2019, NAUKOWCY Z UW POD KIEROWNICTWEM PROF. WOJCIECHA GROCHALI Z CENT WSPÓŁAUTORAMI PUBLIKACJI W PNAS

16 stycznia na łamach amerykańskiego czasopisma naukowego „Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America” opublikowano artykuł, którego współautorami są naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem prof. Wojciecha Grochali z Centrum Nowych Technologii UW. Badacze przedstawili w nim nową propozycję materiałów nadprzewodzących w temperaturze otoczenia.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 14.01.2019, MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „FORESTS AT RISK: BIAŁOWIEŻA AND BEYOND”

Uniwersytet Warszawski i the European Section of the Society for Conservation Biology to główni organizatorzy międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej zagrożeniom środowiska leśnego. Jej uczestnicy będą zmierzali do podkreślenia pilnej potrzeby ochrony Puszczy Białowieskiej i innych lasów naturalnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 lutego.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 9.01.2019, LĘK PRZED „OBCYMI” I WROGOŚĆ WOBEC NICH – KONFERENCJA

W tym tygodniu na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja poświęcona tematyce uprzedzeń i braku tolerancji, m.in. w społeczności akademickiej. 11 stycznia w auli Dawnej Biblioteki UW przedstawiciele uczelni i innych instytucji naukowych będą rozmawiać o tym, czym przejawia się wrogość wobec osób postrzeganych jako tzw. „Obcy” i jak przeciwdziałać temu zjawisku.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 7.01.2019, TROJE STUDENTÓW UW WYRÓŻNIONYCH STYPENDIUM IM. ANNY BORNUS

Już po raz szósty przyznane zostały stypendia im. Anny Bornus dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego z niepełnosprawnościami. Tegorocznymi laureatami zostały dwie osoby z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz studentka Wydziału Chemii. Uroczystość wręczenia odbyła się 7 stycznia.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 4.01.2019, WYNIKI PLEBISCYTU „SŁOWO ROKU 2018”

Kapituła plebiscytu „Słowo Roku 2018” ogłosiła wyniki tegorocznej edycji. Słowem minionego roku w głosowaniu internetowym został wybrany rzeczownik konstytucja. Zdobył 69% głosów. Na drugim miejscu znalazł się rzeczownik dane (RODO), na trzecim – niepodległość. Słowo konstytucja zostało także wybrane przez Kapitułę językoznawców.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

  • 3.01.2019, BRIEFING PRASOWY POŚWIĘCONY WYNIKOM KONKURSU NA SŁOWO ROKU 2018

Zakończyło się głosowanie na najważniejszy wyraz minionego roku. Uniwersytet Warszawski zaprasza do udziału w konferencji prasowej, podczas której przedstawione zostaną wyniki internetowego plebiscytu i rozstrzygnięcie kapituły językoznawców. Briefing poświęcony słowom 2018 roku odbędzie się 4 stycznia o godz. 11.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego.

Pobierz pełny komunikat (pdf)

 

Archiwum komunikatów prasowych >>

 

 

Biuro Prasowe:

Katarzyna Łukaszewska

Katarzyna Majewska

Katarzyna Bieńko

Daiwa Maksimowicz

Karolina Zylak

Olga Laska (urlop)

 

 

Rzecznik prasowy/Pełnomocnik rektora ds. komunikacji

Anna Korzekwa-Józefowicz

 

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna

Prezentacja Biura Prasowego UW, 2017 (pdf)

 

 

 

Aplikacja Mobilny USOS – moduły służące do komunikacji ze społecznością UW

Prezentacja Biura Prasowego UW dla jednostek, 2019 (pdf)