Uniwersytet Warszawski Dla mediów

Eksperci

Biuro Prasowe pośredniczy w kontaktach mediów z pracownikami uczelni. Dziennikarzy chcących uzyskać pomoc w tym zakresie prosimy o kontakt mailowy: media(at)uw.edu.pl. Godziny pracy biura: od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

 

Wjazd na teren UW i nagrywanie ekspertów

Wjazd ekip telewizyjnych na teren kampusu głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody Biura Prasowego UW. Wizerunek UW może być wykorzystywany w materiałach dotyczących bezpośrednio uczelni oraz działalności osób aktualnie związanych z UW.

 

Aby dokonać zgłoszenia, prosimy o przesłanie maila na adres media(at)uw.edu.pl. W wiadomości należy podać datę i godzinę planowanego nagrania, informację, z kim zostanie przeprowadzone i na jaki temat, nazwę redakcji, kontakt do osoby odpowiedzialnej za materiał, numer rejestracyjny samochodu (jeśli niezbędny jest wjazd na teren kampusu UW) oraz informację, przez którą bramę wjeżdżać będzie ekipa (od strony Krakowskiego Przedmieścia czy od ul. Oboźnej). Informacje te zostaną przekazane do uniwersyteckich strażników, aby umożliwić Państwu sprawny wjazd i wykonanie nagrania.

 

Komunikaty prasowe

  • 20.03.2023, WIOSNA W OGRODZIE BOTANICZNYM

Ogród Botaniczny UW jest ponownie otwarty dla mieszkańców Warszawy. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. rozkwitające na wiosnę krokusy, przylaszczki, wawrzynki oraz magnolie. W marcu i kwietniu ogród będzie dostępny codziennie w godz. 10.00–18.00.

Pełny komunikat

 

  • 13.03.2023, „UNIWERSYTET WARSZAWSKI DLA UKRAINY, UKRAIŃCY DLA WARSZAWY”

11 marca w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową pomoc udzieloną przez Uniwersytet Warszawski Ukrainie i Ukraińcom w Warszawie. Jego organizatorem było Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Pełny komunikat

 

  • 01.03.2023, DWA NOWE GRANTY ERC NA UW

Dwoje naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego dołączyło do grona laureatów prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Laureatami Starting Grants zostali: dr hab. Piotr Skowron z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz dr Agnieszka Brylak z Wydziału Neofilologii.

Pełny komunikat

Komunikat dotyczący badań dr. hab. Skowrona

Komunikat dotyczący badań dr Brylak

 

  • 24.02.2023, SOLIDARNI Z UKRAINĄ

24 lutego minął rok od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Uniwersytet Warszawski od pierwszych dni wojny podejmował i nadal podejmuje liczne inicjatywy skierowane do obywateli Ukrainy, którzy są członkami naszej społeczności, a także ich rodzin i innych osób z Ukrainy potrzebujących pomocy w związku z toczącymi się działaniami wojennymi.

Pełny komunikat

 

  • 24.02.2023, RAPORT NA TEMAT POLSKIEJ POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY

24 lutego mija rok od zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. To także czas, w którym uchodźcy z terenów objętych wojną otrzymali wsparcie od Polaków. Właśnie ukazał się raport dotyczący polskiej pomocy uchodźcom z Ukrainy, przygotowany w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Pełny komunikat

 

  • 31.01.2023, ERC CONSOLIDATOR GRANT DLA DR. HAB. ARTURA OBŁUSKIEGO

Jak powstało i rozwijało się miasto Tungul położone na terenie dzisiejszego Sudanu? Jakie czynniki pozwoliły mu przetrwać tak długo, pomimo trudnych warunków środowiskowych i dynamicznych zmian politycznych? To tylko wybrane z pytań, na które zamierza odpowiedzieć dr hab. Artur Obłuski z CAŚ UW w projekcie „Afropolis Tungul: Urban biography of a cosmopolitan African capital”. Na jego realizację otrzymał Consolidator Grant przyznany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC).

Pełny komunikat 

 

  • 26.01.2023, FOMO 2022. POLACY A LĘK PRZED ODŁĄCZENIEM

Co trzecia osoba w wieku 15-19 lat silnie odczuwa lęk przed odłączeniem od sieci (FOMO), a nie doświadcza go jedynie 6% z nich – to wnioski zawarte w raporcie z czwartej edycji badania „FOMO 2022. Polacy a lęk przed odłączeniem”, w którym uczestniczyli naukowcy z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Psychologii UW.

Pełny komunikat

 

  • 12.01.2023, 6. EDYCJA KONKURSU „PRZEDSIĘBIORCA ROKU UW”

Od 16 stycznia do 3 kwietnia można przesyłać zgłoszenia do 6. edycji konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatywa skierowana jest do osób przedsiębiorczych związanych z UW, które osiągnęły sukces w biznesie. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec maja.

Pełny komunikat

 

  • 10.01.2023, WSPÓŁPRACA ZE SZPITALEM POŁUDNIOWYM

10 stycznia zostało podpisane porozumienie między UW a stołecznym Szpitalem Południowym w sprawie współpracy badawczo-dydaktycznej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na UW.

Pełny komunikat

 

  • 03.01.2023, SŁOWO ROKU 2022

Kapituła plebiscytu Słowo Roku 2022 ogłosiła wyniki tegorocznej edycji. W głosowaniu językoznawców zwyciężył wyraz „wojna”Słowem minionego roku w głosowaniu internetowym został wybrany rzeczownik „inflacja”.

Pełny komunikat

 

Zadania Biura Prasowego

→ kompleksowa obsługa mediów, w tym m.in. obsługa prasowa wydarzeń i projektów, pośredniczenie w kontaktach mediów z pracownikami,

→ prowadzenie stron internetowych uczelni: www.uw.edu.pl, en.uw.edu.pl,

→ przygotowywanie Sprawozdania rocznego rektora UW, pisma uczelni „UW”, materiałów informacyjnych,

→ przygotowywanie materiałów filmowych,

→ obsługa narzędzi komunikacyjnych: mailingu (dla odbiorców wewnętrznych), newslettera (dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych), aplikacji Mobilny USOS (informacja dla jednostek dot. modułów aplikacji służących do komunikacji ze społecznością – pdf), konta twitter.com/UniWarszawski.

 

Biuro dba o spójność komunikacji uczelni poprzez wspieranie jednostek: opiniowanie i konsultowanie ich działań o charakterze informacyjnym lub promocyjnym, a także monitorowanie samodzielnych działań jednostek w tym zakresie.

 

Biuro Prasowe

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, I piętro, pok. 11

tel. 22 55 20 740

media(at)uw.edu.pl

pon. – pt., 8.00 – 16.00

 

https://twitter.com/UniWarszawski

Rzecznik prasowy

dr Anna Modzelewska (biogram)

rzecznik@uw.edu.pl
tel. 22 55 20 740

Zespół Biura Prasowego

Olga Dorczuk

Katarzyna Jäger

Szymon Koziołek

Olga Laska

Daiwa Maksimowicz

Anna Stobiecka

Justyna Weber

Karolina Zylak

Pytania w sprawie kontaktu do ekspertów, prosimy kierować na adres: media@uw.edu.pl.

Adresy mailowe pracowników można także sprawdzać samodzielnie, korzystając zSpisu Pracowników >>

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymywaniem komunikatów prasowych prosimy o dopisanie się do listy mailingowej mediów.