Uniwersytet Warszawski Studia podyplomowe

Oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe wpisują się w ideę kształcenia przez całe życie (lifelong learning). Podczas przygotowywania programów tych studiów są brane pod uwagę zarówno potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania kandydatów, którym najczęściej zależy na pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań. Studia podyplomowe są skierowane do osób, które ukończyły co najmniej studia I stopnia.

 

Kandydaci mogą wybierać spośród 78 programów studiów podyplomowych.

 

Aktualna oferta prezentowana jest na stronie IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów).

 

MBA – podnoszenie kwalifikacji zawodowych

 

Szkoła Edukacji – bezpłatne, roczne studia dla nauczycieli

Uniwersytet Warszawski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oferują jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych i obecnych nauczycieli. Aktualnie realizowane są cztery ścieżki studiów:

  • język polski;
  • historia i WOS;
  • matematyka;
  • biologia z przyrodą.

Studia podyplomowe w Szkole Edukacji prowadzone w trybie dziennym (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i ściśle łączą teorię z praktyką). Mogą na nie aplikować studenci i absolwenci magisterskich studiów kierunkowych oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki i biologii, np. fizykę, finanse i rachunkowość lub ochronę środowiska. To także propozycja dla nauczycieli, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

 

Studia trwają 10 miesięcy i są całkowicie bezpłatne. Szkoła Edukacji dysponuje dużą pulą stypendiów od 1,5 do 2,5 tys. zł miesięcznie oraz bezpłatnymi miejscami w akademiku UW dla osób spoza Warszawy.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Szkoły Edukacji.