Uniwersytet Warszawski Studia podyplomowe

Oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe wpisują się w ideę kształcenia przez całe życie (lifelong learning). Podczas przygotowywania programów tych studiów są brane pod uwagę zarówno potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania kandydatów, którym najczęściej zależy na pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań. Studia podyplomowe są skierowane do osób, które ukończyły co najmniej studia I stopnia.

 

Kandydaci mogą wybierać spośród 78 programów studiów podyplomowych.

 

Aktualna oferta prezentowana jest na stronie IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów).

 

MBA – podnoszenie kwalifikacji zawodowych

 

Szkoła Edukacji – bezpłatne, roczne studia dla nauczycieli

Uniwersytet Warszawski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oferują jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych i obecnych nauczycieli. Aktualnie realizowane są cztery ścieżki studiów:

  • język polski;
  • historia i WOS;
  • matematyka;
  • biologia z przyrodą.

Studia podyplomowe w Szkole Edukacji prowadzone w trybie dziennym (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i ściśle łączą teorię z praktyką). Mogą na nie aplikować studenci i absolwenci magisterskich studiów kierunkowych oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki i biologii, np. fizykę, finanse i rachunkowość lub ochronę środowiska. To także propozycja dla nauczycieli, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

 

Studia trwają 10 miesięcy i są całkowicie bezpłatne. Szkoła Edukacji dysponuje dużą pulą stypendiów od 1,5 do 2,5 tys. zł miesięcznie oraz bezpłatnymi miejscami w akademiku UW dla osób spoza Warszawy.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Szkoły Edukacji.

Link do profilu Facebook Link to Twitter profile Link do kanału Youtube Link do profilu Instagram Link do profilu LinkedIn