Uniwersytet Warszawski Rekrutacja

UWAGA! W związku z wejściem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce zasady rekrutacji oraz katalog kierunków na rok akademicki 2019/20 mogą ulec zmianie do końca grudnia 2018 .
Przewodnik dla kandydatów 2019/2020
Kandydaci na studia mają do wyboru ponad 400 uczelni w całym kraju. Warszawa jest największym ośrodkiem akademickim, działa tu 16 uczelni publicznych oraz ponad 40 niepublicznych. Co sprawia, że co roku w rekrutacji na studia bierze udział ponad 30 tys. osób?

 

  • Uczelnia daje możliwość kontaktu z wybitnymi przedstawicielami nauki. Na Uniwersytecie pracuje obecnie ok. 3,7 tys. nauczycieli akademickich, wśród których jest ponad 740 profesorów.
  • 2/3 badanych studentów jest zadowolonych z wyboru studiów na UW. Za najmocniejsze strony uznają m.in. prestiż uczelni, wszechstronne możliwości rozwoju oraz atmosferę studiowania.
  • Blisko 90% absolwentów wkrótce po zakończeniu studiów znajduje pracę (Niemal pewna praca po UW).
  • Na UW jest ponad 100 kierunków studiów humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, a wśród nich kierunki interdyscyplinarne, 26 programów nauczania w języku angielskim i ok. 2 tys. przedmiotów prowadzonych w języku angielskim na studiach polskojęzycznych.
  • Uniwersyteckie badania prowadzone są nie tylko w warszawskich laboratoriach. Geolodzy jeżdżą w Góry Świętokrzyskie, biolodzy do Białowieży, archeolodzy swoje stanowiska mają od Gwatemali, przez Sudan, po Rosję, astronomowie obserwują niebo na pustyni Atacama w Chile (UW poza Warszawą).
  • W ramach lektoratów do wyboru jest 41 języków, a wśród nich węgierski, łotewski, mongolski, perski czy polski język migowy.
  • Na  UW jest jeden z największych księgozbiorów akademickich w kraju. Biblioteka Uniwersytecka wraz ze wszystkimi bibliotekami wydziałowymi i instytutowymi ma w swoich zbiorach ok. 5,8 mln woluminów. Na uczelni istnieje też największa w Polsce biblioteka naukowa dla osób, które ze względu na problemy zdrowotne, nie są w stanie czytać zwykłego druku.

 

Więcej o rekrutacji

Biuro ds. Rekrutacji

Krakowskie Przedmieście 26/28

Pałac Kazimierzowski, pok. 4

tel. 22 55 24 041-042

rekrutacja(at)adm.uw.edu.pl

www.rekrutacja.uw.edu.pl

 

Kandydaci zagraniczni/Foreign candidates

+48 22 55 24 043, +48 22 55 24 075, +48 22 55 24 048

admission(at)uw.edu.pl

www.rekrutacja.uw.edu.pl

 

Kandydaci niepełnosprawni