Budynek Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach

Nazwa budynku Budynek Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
Adres budynku Korzecko 1C, 26-060 Chęciny
Kierownik/dyrektor administracyjny Tomasz Łątka
telefon 504737005
Opis wejścia do budynku Główne wejście do obiektu ECEG znajduje się na parterze w budynku A, są to dwie pary podwójnych, ręcznie otwieranych drzwi na zewnątrz o szerokości od 118 do 170 cm. W wiatrołapie pomiędzy drzwiami znajduje się wycieraczka aluminiowa gumowo-tapicerowana. Przed drzwiami zewnętrznymi znajduje się wycieraczka stalowa. Drzwi zewnętrzne posiadają próg wysokości 5 mm, natomiast wewnętrzne drzwi są bezprogowe. Przy drzwiach zewnętrznych znajduję się przycisk dzwonka w celu wezwania pracownika ochrony/pracowników administracji. Na terenie ECEG prowadzony jest monitoring , wejść oraz parkingu ECEG.
Opis wnętrza budynku Budynki ECEG połączone są przeszklonym łącznikiem w którym korytarz jest płaski bez dodatkowych barier. W ECEG wszystkie posadzki są wykonane z betonu i żywicy. Większość drzwi w obiekcie jest bezprogowa. Szerokość drzwi w pokojach oraz salach laboratoryjnych jest większa niż 92 cm. Obiekt ECEG wyposażony jest w dwie windy. Jedna winda znajduję się w budynku A i pozwala na jazdę pomiędzy poziomem 0 a poziomem -1, gdzie znajduję się sala konferencyjna, wyposażona w 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Druga winda znajduję się w budynku B i pozwala na jazdę pomiędzy poziomem 0, a +1. Obie windy mają 90 cm szerokości wejścia. Kabiny mają wymiar 115 x 145 cm. Wszystkie laboratoria oraz wybrane pokoje w części hotelowej są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Łącznie w obiekcie znajduje się 6 toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz 5 pokoi dwuosobowych. 1 pokój w budynku C oraz po 2 pokoje w budynkach D i E. Pokoje są szersze oraz wyposażone w toalety oraz prysznice przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Procedury w budynku Otwieranie zewnętrznych drzwi wejściowych: przy wejściu głównym znajduje się przycisk dzwonka w celu wezwania pracownika ochrony lub administracji ECEG.
Portiernia tak
Informacje dodatkowe Ochrona ECEG
Położenie portierni W pomieszczeniu administracji w budynku A na parterze, za recepcją.
Telefon do portierni +48 41 266 52 87
Pomoc w budynku W pokojach i toaletach dla niepełnosprawnych znajdują się urządzenia wywołujące alarm systemu Callnet znajdujący się w recepcji – łącznie 11 punktów wezwania pomocy. We wszystkich pomieszczeniach znajduje się po 2 włączniki a w pokojach dodatkowe włączniki są zainstalowane w toaletach. Przy drzwiach wejściowych znajduję się przycisk dzwonka w celu wezwania pracownika ochrony / pracownika administracji ECEG.
Łazienki w budynku W ECEG znajduje się łącznie 3 toalety dla osób niepełnosprawnych (2 w budynku A -na poz. -1 i na poz. 0 oraz 1 w budynku B na poz. +1). Dodatkowo w budynkach C/D/E znajdują się toalety ogólnodostępne przystosowane również dla osób niepełnosprawnych (na poz. 0).
Dodatkowe dostosowania w budynku Pokoje oraz laboratoria podpisane są przez umiejscowienie tabliczek brajlowskich z opisem pomieszczenia. W windach w budynkach A i B znajdują się informacje dźwiękowe oraz podpisy brajlowskie. Zainstalowany jest system Callnet w toaletach i pokojach dla osób niepełnosprawnych
Dojazd do budynku W ECEG znajdują się dwa parkingi z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. 2 miejsca postojowe na parkingu głównym oraz 1 na parkingu przy budynku C.
Wstęp dla psa przewodnika W ECEG istnieje możliwość pobytu zwierząt zgodnie z Regulaminem pobytu zwierząt w ECEG dostępnym na stronie internetowej www.eceg.uw.edu.pl