Budynek Dydaktyczny – Mokotowska

Nazwa budynku Budynek Dydaktyczny – Mokotowska 16/20
Adres budynku Mokotowska 16/20, 00-561 Warszawa
Kierownik/dyrektor administracyjny Teresa Szczęsna
telefon 22 553 08 13
Opis wejścia do budynku Wejście do budynku Wydziału ma podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe o wymiarach 200×102,5 cm są otwierane automatycznie.
Opis wnętrza budynku W budynku znajduje się winda o wymiarach 123,5 x 92,5 cm z drzwiami otwieranymi automatycznie Wejścia do sal bez progów po korytarzach można swobodnie przemieszczać się na wózku.
Procedury w budynku Osoby z niepełnosprawnościami zawsze mogą liczyć na pomoc osoby z portierni /czynna całą dobę/ gdzie znajduje się podgląd na cały budynek, osób z szatni, która znajduje się na parterze budynku oraz innych osób znajdujących się w danym czasie w budynku.
Portiernia tak
Położenie portierni Portiernia i szatnia znajduje się na parterze w holu wejściowym do budynku.
Telefon do portierni 22 553 08 50
Pomoc w budynku W budynku są kamery co ułatwia szybki kontakt w razie potrzebnej pomocy poprzez kontakt telefoniczny.
Łazienki w budynku Specjalna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze budynku. Osoby z niepełnosprawnościami mogą również korzystać z większości toalet na piętrach.
Dodatkowe dostosowania w budynku W windzie jest informacja głosowa. Brak podpisów brajlowskich w niektórych salach. Brak pętli indukcyjnych w budynku.
Dojazd do budynku Przed budynkiem Wydziału są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku Wydziału jest dobry dojazd zarówno metrem – stacja Politechnika jak również tramwajem czy autobusem.
Wstęp dla psa przewodnika Jest możliwość wstępu z psem asystującym.