Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW)

Nazwa budynku BUW – Dobra 56/66
Adres budynku Dobra 56/66, 00-312 Warszawa
Kierownik/dyrektor administracyjny Iwona Niezbecka-Zawada
telefon (22) 55 25 918
Opis wejścia do budynku Do budynku BUW są dwa wejścia, jedno od ul. Lipowej i po przeciwnej stronie od „rondka, ogrodu”. Od ulicy Lipowej w stronę budynku jest pochyłość terenu. Drzwi otwierają się ręcznie, dwu skrzydłowe, podwójna ilość (wiatrołap). Szerokość jednego skrzydła wynosi 90 cm, po otwarciu obydwu skrzydeł szerokość wynosi 150 cm. Pomoc można uzyskać u Ochrony Budynku, lub u pracowników BUW, telefonicznie. W wejściach do budynku BUW nie ma stopni i progów. Pomoc można uzyskać telefonicznie pod numerami ochrony budynku czynne całą dobę nr (22) 55 25 100, (22) 55 25 153, Informatorium BUW czynne w godzinach pracy BUW nr tel. (22) 55 25 178/9.
Opis wnętrza budynku W budynku BUW korytarze są płaskie, bez stopni i progów. Drzwi do pomieszczeń mają szerokość 90 cm, klamki zamontowane na wysokości do 110 cm. Drzwi wind mają szerokość 90cm, kabina windy ma wymiary 140 cm x 110 cm. Windy w budynku są dostępne bez dodatkowych procedur.
Procedury w budynku Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnościami wymaga udziału osób trzecich, polegające na pomocy przy otwieraniu drzwi.
Portiernia tak
Informacje dodatkowe W wejściu głównym do biblioteki, znajduje się stanowisko ochrony (czynne całą dobę), oraz stanowisko informatora (pracownik BUW, czynne w godzinach otwarcia BUW), na pierwszym piętrze Jest Informatorium BUW ( czynne w godzinach otwarcia BUW).
Położenie portierni Stanowisko ochrony i informatora znajduje się na parterze budynku , w wejściu "głównym do czytelni BUW" po prawej stronie, za drzwiami, które otwierają się automatycznie. Informatorium znajduje się na pierwszym piętrze po prawej stronie.
Telefon do portierni Nr tel. ochr. (22) 55 25 153
Pomoc w budynku Pełna informacja: Aktualności i BUW na stronach internetowych Prosimy śledzić nasze profile na FB i Instagramie Wypożyczalnia jest czynna: pon.-wt. w godz. 13-20, śr.-pt. w godz. 9-16 Email: informacja.buw@uw.edu.pl Czat: Zapytaj Bibliotekarza (w godz. 8-18) Tel.: 22 55 25 178 / 179 (pon.-pt., w godz. 9-16)
Łazienki w budynku Szatnie zlokalizowane na parterze budynku BUW po prawej i lewej stronie wejścia do BUW. W szatniach znajdują się łazienki dla osób z niepełnosprawnościami, po prawej stronie damska, po lewej stronie męska. Łazienki dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane są: – klatka schodowa nr 4 na poziomie +1, +2 w „wolnym dostępie” – klatka schodowa nr 9 „rogal” na poziomie -2, -1, parter, +1, +2, +3. Drak ograniczeń w dostępności dla osób z niepełnosprawnościami do szatni czy łazienek.
Dodatkowe dostosowania w budynku Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących znajduje się w sali widowiskowej na poziomie -2. Brajlowskie opisy sal znajdują się w salach na poziomie -1 „Sport w BUW”.
Dojazd do budynku Przystanki komunikacji miejskiej MZA zlokalizowane są na ulicy Dobrej w bezpośrednim sąsiedztwie budynku BUW. Przejścia dla pieszych przez ulicę z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Dojazd autobusami MZA o numerach 105, 118, 127.
Wstęp dla psa przewodnika Brak ograniczeń wstępu z psem asystującym.