Już można zapisywać się przez internet na wizyty w Centrum Pomocy Psychologicznej UW. Usługi centrum są skierowane do studentów i pracowników uniwersytetu. Polegają na udzielaniu krótkoterminowego wsparcia oraz wskazaniu, gdzie uzyskać dalszą pomoc.

Ośrodek jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności uniwersytetu. Mieści się w budynku przy ul. Pasteura 7 na I i II piętrze. Usługi CPP polegają na poradnictwie psychologicznym, nie terapii. – Centrum zajmuje się wsparciem, diagnozą, psychoedukacją i interwencją kryzysową – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej przy Wydziale Psychologii. – Konsultacje mają charakter indywidualnych spotkań. Każdy student ma prawo do 3 takich spotkań w semestrze.

 

W CPP pracują psychologowie z doświadczeniem w prowadzeniu terapii. Usługi centrum są bezpłatne. Terapeuci gwarantują pacjentom poufność.

 

Ośrodek prowadzi także psychoedukację i diagnozę na potrzeby Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

Centrum jest czynne w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 9-18, a w piątki w godz. 9-16. Zapisy telefoniczne dla pracowników odbywają się pod numerem 694-711-731 (w poniedziałki i wtorki w godz. 9-11, środy w godz. 14-18, czwartki w godz. 15-18, a w piątki w godz. 15-16) oraz dla studentów na stronie internetowej cpp.uw.edu.pl/przed-pierwszym-spotkaniem/.

 

Więcej informacji na cpp.uw.edu.pl.