Do 14 maja trwają zapisy do Szkoły Edukacji PAFW i UW. To roczne, kwalifikacyjne studia dla osób, które chcą być skutecznymi nauczycielami języka polskiego lub matematyki. Z propozycji mogą skorzystać absolwenci filologii polskiej, matematyki i kierunków pokrewnych matematyce, a także nauczyciele, którzy chcą doskonalić swój warsztat.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe, które przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela języka polskiego i matematyki. Są jednocześnie profesjonalnym kursem przygotowania pedagogicznego, nauką dydaktyki, psychologii. Służą rozwojowi zdolności twórczych i umiejętności przywódczych. Studia trwają 10 miesięcy. Każdego dnia studenci odbywają praktyki w szkołach.

 

Dlaczego warto doskonalić się w Szkole Edukacji?
  • innowacyjne metody nauczania,
  • praktyczne podejście do nauki, całoroczne praktyki w szkołach (ponad 300 godzin),
  • podkreślenie roli nauczyciela jako wychowawcy,
  • indywidualizacja procesu nauczania (tutoring, mentoring),
  • współpraca z Teachers College Columbia University,
  • stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie), miejsce w akademiku UW,
  • wsparcie absolwentów SE przez dwa pierwsze lata pracy w szkole.

 

Kandydaci

Do Szkoły Edukacji mogą aplikować studenci i absolwenci filologii polskiej lub matematyki (studia magisterskie i licencjackie) oraz kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki, np. fizykę. To także propozycja dla nauczycieli języka polskiego i matematyki, których staż pracy w zawodzie nie przekracza 10 lat.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapisy na studia na rok akademicki 2018/2019 trwają do 14 maja. Żeby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie www.szkolaedukacji.pl. Osoby, które przejdą pierwszy etap rekrutacji zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się od 21 do 29 maja w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www.szkolaedukacji.pl