„Rodzice na Uniwersytecie” to jeden z projektów finansowanych z budżetu partycypacyjnego UW, który właśnie się rozpoczął – trwają zapisy na warsztaty. W marcu na drzewach kampusu głównego zawisły nowe domki dla ptaków, a w Centrum Sportu rozpoczęły się zajęcia aktywna Ochota na zdrowy kręgosłup.

Prace związane z pierwszym budżetem partycypacyjnym na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęły się w październiku 2017 roku. W styczniu poznaliśmy tytuły 11 projektów, które będą realizowane w 2018 roku. Część z nich jest już w realizacji.

 

Pracownicy i studenci UW mogą się zapisywać na warsztaty rodzice na uniwersytecie. Dowiedzą się tam, jak rozliczyć urlop rodzicielski, jakie prawa przysługują im jako rodzicom, jak radzić sobie ze stresem związanym z godzeniem pracy, studiów i życia domowego, jak uczynić UW miejscem bardziej przyjaznym rodzicom i dzieciom. Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na stronie rodzice.partycypacyjny.uw.edu.pl. Zapisy na warsztaty z ekspertami z UW (14 maja, 21 maja, 5 czerwca, 14 czerwca) odbywają się na stronie rodzice.partycypacyjny.uw.edu.pl/zapisz-sie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Jeszcze w marcu na drzewach na kampusie głównym zawisły nowe domki dla ptaków (natychmiast zasiedlone przez lokatorów), a w Centrum Sportu rozpoczęły się zajęcia na zdrowy kręgosłup. Niedługo zacznie działać Strefa Leżak, pojawią się nowe defibrylatory i stacje rowerowe.