Trwa rekrutacja na studia II stopnia. Wciąż można zapisać się na niektóre kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. O tym dlaczego warto wybrać studia magisterskie na UW mówi cykl „Wejdź na drugi stopień”.

Osoby zainteresowane ofertą studiów II stopnia na UW, nadal mogą zapisywać się na wybrane kierunki za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów. Listę aktualnie dostępnych kierunków można znaleźć na stronie IRK w zakładce „Oferta”. Rekrutacja na studia II stopnia zakończy się we wrześniu. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań rekrutacyjnych oraz terminów ogłoszenia wyników znajdują się w opisach poszczególnych kierunków.

 

W ramach rekrutacji 2019/2020 kandydaci na studia II stopnia mogli wybierać pośród 85 kierunków w języku polskim oraz 18 w języku angielskim. Wciąż dostępnych jest łącznie pond 20 kierunków.

 

W ofercie znalazły się kierunki z obszarów nauk humanistycznych, społecznych oraz ścisłych i przyrodniczych, w tym 12 nowych i 8 przemodelowanych kierunków, które zostały dofinansowane ze środków Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW (ZIP). Więcej na temat nowych kierunków studiów II stopnia można przeczytać tutaj.

 

Wejdź na drugi stopień

O tym dlaczego warto wybrać studia II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim mówi cykl uniwersytecki „Wejdź na drugi stopień”, w ramach którego pracownicy naukowi UW opowiadają o studiach magisterskich w ramach prowadzonych przez siebie zajęć, a także o swoich własnych doświadczeniach z czasów studenckich i o tym co najbardziej lubią w swojej pracy. Przemyśleniami podzielił się m.in. dr hab. Robert Wiśniewski z Instytutu Historycznego UW.

 

Więcej filmów dostępnych jest na kanale UW na YouTube.