25 czerwca ukazał się trzeci w tym roku numer pisma uczelni „UW”. Wakacyjne wydanie zawiera m.in. teksty poświęcone zmianom w systemie szkolnictwa wyższego oraz wewnątrz UW w związku z wdrażaniem ustawy 2.0. Artykuły poruszają też inne tematy, wśród których znajdują się podpisanie umowy w sprawie budowy II etapu Dobrej 55 i najnowsze projekty badawcze pracowników uczelni.

Wakacyjny numer pisma uczelni „UW” rozpoczyna pięć tekstów dotyczących zmian związanych z wdrażaniem nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Znajdują się tu artykuły o pierwszej radzie uczelni (s. 2), pracach nad nowym statutem i regulaminem studiów na UW (s. 3), Radzie Doskonałości Naukowej (s. 4) i pierwszej rekrutacji do szkół doktorskich (s. 5).

 

Na łamach najnowszego wydania znalazł się również tekst o międzynarodowej współpracy międzyuczelnianej w ramach sojuszu 4EU+ (s. 6). Temat „okładkowy” zaś tym razem to podpisanie umowy w sprawie budowy II etapu inwestycji przy ul. Dobrej 55 (s. 12). W historycznym dziale „Odkurzone, uchwycone” można znaleźć artykuł o pracy Czesława Miłosza na UW.

 

W najnowszym numerze nie zabrakło też tekstów o ostatnich uczelnianych wydarzeniach, odznaczeniach, odkryciach i badaniach z udziałem naukowców UW. „Prawnik na receptę” (s. 14) to artykuł prezentujący autorów jednego z projektów realizowanych dzięki mikrograntowi UW-WUM. Na stronie 20. znajduje się tekst poświęcony warsztatom i wycieczkom geologicznym organizowanym przez założycieli spółki spin-off UW GeoLearning, a wcześniej artykuł o badaniach nad migracjami polskich Romów (s. 16).

 

Pismo „UW” nr 3 (91) w wersji papierowej jest dostępne w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum i dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej. Wkrótce pojawi się także na wydziałach. Wersję elektroniczną można pobrać na stronie pisma uczelni.