Róże już po raz siedemnasty stały się bohaterkami święta organizowanego przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. 29 i 30 czerwca odbyły się pokazy, wykłady i warsztaty poświęcone tym kwiatom. XVII Festiwal Róż miał miejsce w Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich 4.

To dwudniowe święto adresowane jest do wszystkich zainteresowanych różami i ich uprawą. Główną atrakcją weekendowego festiwalu była wystawa najnowszych licencjonowanych odmian tych kwiatów.

 

Na uczestników wydarzenia czekały też liczne inne atrakcje. Wśród nich znalazły się m.in. stoisko zapachowe Polskiego Towarzystwa Różanego, wykład o różach uprawianych bez ochrony chemicznej oraz spacer po ogrodowej kolekcji róż. Zaplanowano również warsztaty ogrodniczo-florystyczne dla dzieci i dorosłych.

 

XVII Festiwal Róż odbył się w dniach 29-30 czerwca w godz. 10.00-18.00 w Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich 4. Ceny biletów i pełny program wydarzenia znajdują się na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego UW.