Uniwersytet Warszawski Pomoc prawna

Wsparcie prawne, świadczone bezpłatnie przez jednostki uniwersyteckie, a także inne organizacje współpracujące z uczelnią.
  • Program „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy”

Pomoc prawna dla osób, które przyjechały do Polski z Ukrainy od 24 lutego 2022 roku jest udzielana m.in. w ramach programu „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy”. W ramach programu zaplanowano wsparcie prawne dla osób migrujących w formie warsztatów i konsultacji. Informacje o programie są dostępne pod adresem: https://ua.wne.uw.edu.pl/.

 

  • Legalizacja pobytu

Wsparcie dla studentów, doktorantów i pracowników zagranicznych w zakresie legalizacji pobytu w Polsce zapewnia Welcome Point UW. Więcej informacji >>

 

  • Bezpłatne konsultacje prawne

Akademicka Poradnia Prawna we współpracy z Zarządem Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego (ZSS UW) podejmuje działania, które mają na celu zapewnienie wsparcia w formie bezpłatnych konsultacji prawnych studentkom i studentom z Ukrainy studiującym na Uniwersytecie Warszawskim. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ZSS UW.

 

Na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji prowadzone są konsultacje prawne w j. ukraińskim i j. polskim. Konsultacje odbywają się przez internet, ale w razie potrzeby możliwa jest również forma stacjonarna. Informacje szczegółowe dostępne są pod adresem: https://ipsir.uw.edu.pl/solidarni-z-ukraina/.

 

NZS UW we współpracy z kancelariami prawnymi oferuje bezpłatną pomoc prawną dla studentów-cudzoziemców. Więcej informacji znajduje się na profilu NZS na Facebooku.