Uniwersytet Warszawski Inne inicjatywy

Wsparcie akademickie dotyczące m.in. pomocy medycznej dla migrantów z terenów wojennych oraz wsparcie finansowe i organizowane zrzutki.
  • Wsparcie akademickie

Do końca semestru letniego roku akademickiego 2021/2022 od osób legitymujących się ukraińskim paszportem nie są pobierane opłaty za wydanie karty Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie BUW >>

 

  • Pomoc medyczna

Osoby pochodzące z Ukrainy, które potrzebują konsultacji internistycznej, mogą zwrócić się bezpośrednio do prof. Józefa Haczyńskiego, lekarza internisty, pracownika Wydziału Zarządzania UW. kontakt: jhaczynski@wz.uw.edu.pl. Więcej informacji na stronie Wydziału Zarządzania >>

 

  • Wsparcie finansowe

Prof. Joanna Getka z Wydziału Lingwistyki Stosowanej prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz ukraińskich uniwersytetów. Środki zostaną przede wszystkim przekazane na wsparcie psychologiczne studentów i wykładowców, organizację wsparcia materialnego studentów i wykładowców, którzy ucierpieli w wyniku wojny oraz organizację pomocy bieżącej w Ukrainie. Dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://zrzutka.pl.

 

Zakończone zbiórki finansowe:

Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania UW we współpracy z Wydziałem Zarządzania UW zorganizował zbiórkę funduszy na zakup środków medycznych, koniecznych do niesienia pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Zbiórka zakończyła się 30 marca. Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://www.wz.uw.edu.pl.

 

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku, z którym Uniwersytet Warszawski współpracuje od lat. Ukraiński uniwersytet funkcjonuje częściowo jako obóz dla uchodźców ze wschodu kraju i z Kijowa. Celem zbiórki organizowanej przez IEiAK UW była pomoc w zakupie m.in. leków, opatrunków, żywności i środków czystości. Pieniądze były zbierane do 22 marca. Więcej informacji na temat zbiórki znajduje się pod adresem: https://www.etnologia.uw.edu.pl.

 

  • Wolontariat

Osoby, które chcą zaangażować się w działania społeczności Uniwersytetu Warszawskiego na rzecz Ukrainy, mogą dołączyć do wolontariuszek i wolontariuszy w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW. Więcej informacji znajduje się na stronie UCW UW.