5 lipca zakończyła się rejestracja na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Wśród najchętniej wybieranych przez kandydatów kierunków znalazły się m.in. ekonomia, psychologia i zarządzanie. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 lipca.

Od 5 czerwca do 5 lipca osoby zainteresowane ofertą UW mogły się zapisać na wybrane kierunki studiów za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów. Przyszli adepci Uniwersytetu Warszawskiego wybierali spośród około 100 kierunków reprezentujących różne dziedziny nauk: humanistycznych, społecznych, a także ścisłych i przyrodniczych. Studenci mogli także zarejestrować się na studia w ramach programów międzyobszarowych oraz na studia prowadzone w języku angielskim.

 

Łącznie w systemie IRK dokonano około 50 tys. rejestracji. Do najpopularniejszych kierunków należały w tym roku: ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria (blisko 3,8 tys. zarejestrowanych osób); psychologia (2,4 tys.); zarządzanie (2,3 tys.); filologia angielska – English Studies (2 tys.); zarządzanie finansami i rachunkowość (1,7 tys.).

 

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach: orientalistyka – japonistyka (28 osób); orientalistyka – sinologia (20 osób); chemia medyczna (17 osób); psychologia (15 osób); filologia angielska – English studies (14 osób).

 

Wciąż istnieje możliwość zarejestrowania się na niektóre niestacjonarne kierunki I stopnia i jednolite magisterskie. Trwa także rekrutacja na studia II stopnia. Lista aktualnie dostępnych kierunków w ramach rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 znajduje się na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

 

Wyniki rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie, na które rejestracja już się zakończyła, zostaną ogłoszone 19 lipca na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK. Zakwalifikowani kandydaci będą mogli złożyć swoje dokumenty w siedzibie komisji rekrutacyjnej od 22 do 24 lipca. Kolejne tury składania dokumentów odbędą się 25-26 lipca oraz 29-30 lipca. W przypadku kierunków, na które rekrutacja wciąż trwa, wyniki zostaną ogłoszone w późniejszych terminach. Informacje dotyczące terminów znajdują się w opisach poszczególnych kierunków na stronie IRK.

 

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się tutaj.

 

Harmonogram rekrutacji

 

Informator dla kandydatów na studia 2019/2020

 

Rekrutacja 2019 – cykl dla kandydatów