Kandydaci zainteresowani studiami II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim mogą rejestrować się na większość z nich. W ofercie są kierunki z obszarów nauk humanistycznych, społecznych oraz ścisłych i przyrodniczych. Od roku akademickiego 2019/2020 ruszy również m.in. 12 nowych i 8 przemodelowanych kierunków studiów II stopnia na UW, które zostały dofinansowane ze środków Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW (ZIP).

5 czerwca rozpoczęła się rejestracja na studia I stopnia oraz zapisy na studia II stopnia. Uniwersytet oferuje około 100 kierunków studiów magisterskich, w tym programy w języku angielskim. W ofercie kształcenia przygotowano również nowości m.in. filologię polskiego języka migowego, helwetologię – studia szwajcarskie czy socjologię cyfrową.

Nowe lub zmienione kierunki studiów II stopnia na UW zostały przygotowane w wyniku analizy raportów na temat zawodów przyszłości oraz rozmów z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Dzięki temu proponowane programy kształcenia lepiej odpowiadają wymaganiom obecnego i przewidywanego rynku pracy.

– Są one (nowe i przemodelowane kierunki studiów) pomyślane tak, żeby dać studentom takie kompetencje i umiejętności, które będą w centrum zainteresowania pracodawców za kilka lat – mówiła prof. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju na antenie Radia Kampus. Link do audycji >>

Wśród nowych kierunków studiów II stopnia na UW w roku akademickim 2019/2020 znajdą się m.in. te programy, które otrzymały dofinansowanie z Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW (ZIP):

NOWE KIERUNKI STUDIÓW W JĘZYKU POLSKIM:
  • Zarządzanie Big Data (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii),
  • Polityki zarządzania dziedzictwem kulturowym (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych),
  • Socjologia cyfrowa (Wydział Filozofii i Socjologii),
  • Geologia poszukiwawcza (Wydział Geologii),
  • Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej (Wydział Lingwistyki Stosowanej),
  • Komunikacja międzykulturowa – Azja i Afryka (Wydział Orientalistyczny),
  • Helwetologia – studia szwajcarskie (Wydział Neofilologii),
  • Filologia polskiego języka migowego (Wydział Polonistyki),
  • Sztuki społeczne (Wydział Polonistyki).

NOWE KIERUNKI STUDIÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM:
  • Sustainable Development (Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem),
  • Physics (Wydział Fizyki),
  • Cognitive Science (Wydział Psychologii).
Obejrzyj film o nowych kierunkach studiów II stopnia

Lista kierunków dostępnych w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 dostępna jest na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Więcej informacji o rekrutacji