5 czerwca rozpoczęła się rejestracja kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie w roku akademickim 2019/2020. Osoby zainteresowane ofertą UW będą mogły się zapisać na wybrane kierunki za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów. Rekrutacja potrwa do 5 lipca.

UW proponuje kandydatom około 100 kierunków studiów. Reprezentują one różne dziedziny nauk: humanistycznych, społecznych, a także ścisłych i przyrodniczych. Można też wybrać studia w ramach programów międzyobszarowych lub te prowadzone w języku angielskim.

Zapisy dokonywane są elektronicznie – za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Najpierw należy założyć w nim konto, wprowadzić podstawowe dane, wybrać kierunek i dokonać opłaty rekrutacyjnej.

Terminy rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie:

• 5 czerwca – rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK
  • 5 lipca – ostatni dzień rejestracji w systemie IRK
  • 6 lipca – ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych
  • 19 lipca – ogłoszenie wyników rekrutacji

Harmonogram rekrutacji >>

Podstawą kwalifikacji na studia są wyniki egzaminów maturalnych. Pod uwagę są brane punkty uzyskane z trzech przedmiotów obowiązkowych: matematyki, języka polskiego oraz obcego, a także w zależności od kierunku z jednego lub dwóch przedmiotów dodatkowych.

Podczas rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 kandydatom proponowany jest jeden nowy kierunek studiów I stopnia: logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna na Wydziale Polonistyki.

Lista kierunków dostępnych w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 dostępna jest na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się tutaj.

Informator dla kandydatów na studia 2019/2020

Pobierz pdf >>