Przez najbliższy miesiąc przedstawiciele Inkubatora UW będą promować przedsiębiorczość wśród społeczności akademickiej. 8 marca pierwsze stoisko informacyjne stanęło na Wydziale Biologii. W kolejnych dniach odwiedzać będą też inne wydziały.

Inkubator UW to nie tylko przestrzeń biurowa, warsztatowa i laboratoryjna, w której można będzie pracować, ale przede wszystkim wsparcie ekspertów, indywidualny mentoring zespołów, szkolenia i warsztaty. Inkubator zapewniać będzie wsparcie m.in. z zakresu pozyskiwania dotacji dla przedsiębiorstw, prawa, promocji, marketingu, sprzedaży, zarządzania zespołem oraz organizacji produkcji. Jego otwarcie odbędzie się 21 marca w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych.

 

W marcu nowa jednostka będzie prezentowana studentom i pracownikom uczelni. Przez najbliższy miesiąc Inkubator pojawi się na Wydziale Biologii, Chemii, Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Geologii, Fizyki, Zarządzania, w budynku dawnej Biblioteki i Bibliotece Uniwersyteckiej.

 

Na stoisku promocyjno-informacyjnym będzie można dowiedzieć się o funkcjonowaniu Inkubatora, formach wspierania projektów oraz sposobie rekrutacji, a także sprawdzić, jak działa drukarka 3D. Spotkania odbywają się w godz. 8.30-13.30.