Uczelniana Komisja Wyborcza podjęła uchwałę o zmianie terminów czynności wyborczych na UW. Zgodnie z nią, o tym, kto pokieruje uczelnią do 2024 roku, dowiemy się 17 czerwca. Nowe daty dotyczące procedur w ramach tegorocznych uniwersyteckich wyborów zostały ustalone w związku z postanowieniami rektora UW przedstawionymi w zarządzeniu nr 50 z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 rektor UW wydał zarządzenie nr 50 z 10 marca 2020 r. Na jego mocy do 14 kwietnia odwołano wszystkie zajęcia dla studentów i doktorantów, z wyjątkiem tych prowadzonych zdalnie. Do 30 kwietnia na Uniwersytecie nie mogą się też odbywać żadne wydarzenia o charakterze otwartym. Zawieszone są również służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w krajowych konferencjach studentów, doktorantów i pracowników UW.

Zmiany organizacyjne dotyczące funkcjonowania uczelni miały wpływ na podjęcie przez Uczelnianą Komisję Wyborczą uchwały o zmianie terminarza czynności wyborczych na UW. Ustalone zostały następujące daty:

 

  • posiedzenie Senatu w sprawie opiniowania kandydatów na Rektora: do 20 maja (zmiana z 18 marca);
  • rejestracja przez UKW kandydatów na rektora: do 22 maja (zmiana z 23 marca);
  • zebranie przedwyborcze z kandydatami na rektora: 25 maja (zmiana z 30 marca);
  • wybór rektora przez Kolegium Elektorów Uniwersytetu i wybór członków Senatu przez Kolegium Elektorów Uniwersytetu: 17 czerwca (zmiana z 22 kwietnia);
  • spotkania prezentujące kandydatów na członków Senatu na wydziałach i wybór członków Senatu na wydziałach: do 30 czerwca (zmiana z 22 kwietnia);
  • zakończenie procedur związanych z wyłonieniem kandydatów na dziekana: do 31 sierpnia (zmiana z 29 maja);
  • zakończenie procedur związanych z wyłonieniem kandydatów na prodziekanów do spraw studenckich: do 20 września (zmiana z 10 czerwca).

 

Uchwała nr 38 UKW z 17 marca 2020 r. w sprawie zmiany uchwały nr 4 Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 12 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia terminarza czynności wyborczych >>

Zaplanowane na 16 marca spotkanie z kandydatami na członków Senatu UW zostało odwołane. Zgodnie z uchwałą nr 37 Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 11 marca 2020 r. wprowadzono możliwość innego sposobu prezentacji kandydatów do Senatu i kierowania do nich pytań.

Więcej informacji o wyborach na dostępnych jest na stronie: Wybory 2020 na UW.