Wolontariat Wielokulturowy to akcja organizowana po raz kolejny przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW. W tym roku UCW we współpracy z Welcome Point zachęca do udziału w akcji za pośrednictwem internetu.

Cel Wolontariatu Wielokulturowego to przede wszystkim wymiana doświadczeń i wiedzy o życiu studenckim na UW oraz rozwijanie umiejętności językowych czy kompetencji społecznych i kulturowych. W tym roku jest to dodatkowo niesienie sobie wzajemnie pomocy w czasie epidemii. Osoby, które czują się osamotnione w przeżywaniu doświadczeń obecnej sytuacji, mogą włączyć się w wolontariat tak samo, jak osoby gotowe udzielać wsparcia.

 

Studenci zainteresowani udziałem w akcji wypełniają formularz rejestracyjny, a następnie za pośrednictwem specjalnej grupy w mediach społecznościowych oraz przy pomocy UCW kontaktują się z innymi jej uczestnikami. Spotkania odbywają się online, poprzez wspólnie wybrany przez rozmówców komunikator.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu oraz na grafice.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu monitoruje działania woluntarystyczne, które mają miejsce również poza UW i przygotowało zestawienie akcji, w które mogą angażować się wszyscy chcący pomóc innym w sytuacji epidemii koronawirusa. Informacje w materiale UCW (pdf).