– Bardzo lubię Warszawę. To miasto ma tak wiele do zaoferowania. Dla studentów to idealne miejsce do mieszkania – standard życia jest wysoki, a koszty utrzymania stosunkowo niskie. Uniwersytet Warszawski prowadzi wiele ciekawych programów studiów. Jeśli ktoś ma wątpliwości, powiedziałabym mu: przyjedź do Warszawy i sam się przekonaj. Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz – mówi Elizabeth I. Lekahena, studentka stosunków międzynarodowych na UW.

Elizabeth I. Lekahena pochodzi z Indonezji. Do Warszawy przyjechała z Holandii cztery lata temu. Na UW jest aktywną studentką Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, która działa w kole naukowym ISM MUN Club – Instytut Stosunków Międzynarodowych Model United Nations Club. Koło to przygotowuje delegatów do udziału w międzynarodowych konferencjach symulujących obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych.

O sukcesie studentów UW w KRAKMUN oraz o tym, za co studentka UW lubi Warszawę i Uniwersytet Warszawski można przeczytać w artykule na stronie angielskiej.

Na Uniwersytecie Warszawskim z roku na rok rośnie liczba obcokrajowców. W naszym cyklu prezentujemy zagranicznych naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy przyjechali na UW.

Komunikacja międzykulturowa