Prof. Marcin Pałys, rektor UW, powołał 5 grudnia zespół rektorski ds. przygotowania projektu Statutu Uniwersytetu Warszawskiego. Nowy statut – zgodnie z Prawem o szkolnictwie wyższym i nauce – powinien wejść w życie 1 października 2019 r. Wg ustawy przygotowanie projektu statutu to zadanie rektora uczelni, zaś uchwalenie dokumentu jest kompetencją Senatu.

W skład zespołu rektorskiego ds. przygotowania projektu Statutu Uniwersytetu Warszawskiego wchodzą:

• prof. Marek Wąsowicz (przewodniczący) – Wydział Prawa i Administracji;
  • prof. Łukasz Pisarczyk (zastępca przewodniczącego) – Wydział Prawa i Administracji;
  • prof. Stanisław Betley – Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki;
  • dr Filip Kawczyński – Wydział Filozofii i Socjologii;
  • dr hab. Ewa Marciniak – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych;
  • prof. Andrzej Wysmołek – Wydział Fizyki;
  • przedstawiciel doktorantów – mgr Kamil Mieszkowski, Wydział Zarządzania;
  • przedstawiciel studentów – Adam Krzymiński, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych;

Sekretarze:

• Magdalena Gaczyńska – Biuro Spraw Pracowniczych;
  • dr hab. Adam Niewiadomski – Biuro Rektoratu;
  • dr hab. Paweł Wojciechowski – Wydział Prawa i Administracji.