Organizatorzy protestu w Pałacu Kazimierzowskim zobowiązali się do opuszczenia budynku w piątek, 15 czerwca.

Od wtorku, 5 czerwca balkon i fragment hallu na 1. piętrze w Pałacu Kazimierzowskim był zajmowany przez osoby protestujące przeciwko nowej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywanej ustawą 2.0, nad którą prace trwają teraz w Sejmie.

Rektor UW wyraził zgodę na prowadzenie przez nich protestu w pałacu do poniedziałku, 11 czerwca. Zgoda ta następnie została przedłużona do południa w sobotę, 16 czerwca.

Starsze wiadomości:

14 czerwca prof. Anna Giza, prorektor UW napisała do protestujących list otwarty z apelem o przestrzeganie ustalonych zasad oraz traktowanie zajmowanej przestrzeni jako dobra wspólnego, o które należy dbać.

15 czerwca protestujący złożyli w sekretariacie rektora pismo, w którym poinformowali o „zmianie formy protestu” i zobowiązali się do opuszczenia pałacu w tym samym dniu do godz. 19.00. Później dostarczyli też z informację o rozwiązaniu zgromadzenia o godz. 17.30.

W poniedziałek, 18 czerwca odbyło się spotkanie rektora UW z pracownikami uczelni, którzy na co dzień dbają o czystość, portierami i strażnikami uczelni, czyli tymi osobami, którym należą się szczególne podziękowania za pracę w ostatnich dniach.

Anna Korzekwa-Józefowicz

rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego