Rekrutacja na studia na UW rozpoczęła się 10 czerwca. Jakich dat nie mogą przegapić kandydaci? Przedstawiamy harmonogram zapisów.

 

29 maja

Ostatni dzień, w którym uczniowie zdawać będą egzaminy ustne z języka polskiego, kończące tegoroczne matury. Świadectwa z wynikami egzaminów maturzyści odbiorą 30 czerwca. Ci z nich, którzy chcieliby studiować na Uniwersytecie Warszawskim, powinni pamiętać o kilku ważnych datach.

 

10 czerwca

To wtedy rozpoczyna się na Uniwersytecie rekrutacja. Zapisy odbywają się jedynie przez internet, za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jeszcze przed tym terminem można wejść na stronę i założyć konto kandydata, przejrzeć listę dostępnych kierunków, zapoznać się z opisami poszczególnych studiów i zasadami przyjęć. O tym, jak krok po kroku zapisać się na wybrany kierunek, można dowiedzieć z zakładki Rekrutacja.

 

2 lipca

Do tego dnia kandydaci mają czas na wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Warto pamiętać, że za zapisy na studia prowadzone na tym samym kierunku, ale w różnych trybach (dziennym, wieczorowym lub zaocznym) opłatę wnosi się tylko raz.

 

11 lipca

Punktualnie o godz. 14.00 ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji na kierunkach, na których nie były przeprowadzane dodatkowe egzaminy. O tym, czy kandydat został zakwalifikowany na studia, dowie się z konta w systemie IRK. Tradycyjne listy zostaną też wywieszone w poszczególnych jednostkach.

 

od 13 do 15 lipca Trwać będzie pierwsza tura przyjmowania dokumentów od zakwalifikowanych kandydatów (m.in. podanie o przyjęcie na studia, świadectwo maturalne, kopia dowodu osobistego). Dokumenty należy złożyć do komisji rekrutacyjnej działającej w jednostce, w której prowadzony jest kierunek. Wtedy zakwalifikowany kandydat zostaje oficjalnie przyjęty na studia.

 

od 8 do 15 lipca

Odbywać się będą dodatkowe egzaminy dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie na kierunki: Psychology, Philosophy of Being, Cognition and Value, artes liberales, logopedia ogólna i kliniczna, MISH, socjologia. Jedynie na socjologii będzie to egzamin pisemny, na pozostałych przeprowadzone będą rozmowy kwalifikacyjne. Ogłoszenie wyników na te kierunki odbędzie się 16 lipca, a pierwsza tura przyjmowania dokumentów 17, 20 i 21 lipca.

 

1 października To data do zapamiętania dla osób przyjętych na studia. W Auditorium Maximum, w auli im. Adama Mickiewicza, największej uniwersyteckiej sali wykładowej, odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016.