Uniwersytet Warszawski Podyplomowe

zdobywam kwalifikacje

 

czyli nauka przez całe życie

 

Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób posiadających dyplom studiów co najmniej pierwszego stopnia. To propozycja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, albo zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Trwają nie mniej niż dwa semestry. Kończą się świadectwem ukończenia studiów podyplomowych, a nie dyplomem. Do wyboru jest ponad 150 kierunków prowadzonych przez 25 jednostek UW. Niemal wszystkie studia podyplomowe są płatne, ich koszt wynosi zazwyczaj od 4 do 6 tys. zł rocznie.

 

Rejestracje prowadzone są poprzez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Na większości kierunków trwają do końca września.

 

W rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 dostępnych jest dziewięć nowych kierunków: ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA, kształcenie tłumaczy języka ukraińskiego, kompetencje Przywódcze Kadry Kierowniczej Oświaty, studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych, administracja europejska, doradztwo zawodowe i edukacyjne, zarządzanie podatkami w działalności gospodarczej, audyt krajobrazowy – ocena, kształtowanie, planowanie krajobrazu oraz przygotowanie do nauczania języka angielskiego w przedszkolu oraz klasach I-III.

 

Studia dla nauczycieli

W 2016 roku po raz pierwszy uruchomiono na UW rekrutację na studia podyplomowe dla absolwentów matematyki i filologii polskiej, którzy chcą zostać nauczycielami. Program pod nazwą Szkoła Edukacji to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Studia trwać będą rok, zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. Pierwsza edycja jest bezpłatna.

Więcej informacji na temat Szkoły Edukacji

 

 

 

 

Ważne informacje

Przydatne kontakty i linki:

TRWAJĄCE REKRUTACJE (IRK)

Informator 2016/2017 (pdf)

Informator 2015/2016 (pdf)

 

Biuro ds. Studiów Doktoranckich 

i Kształcenia Podyplomowego 

Krakowskie Przedmieście 26/28,

00-927 Warszawa

Pałac Kazimierzowski, II piętro, pok. nr 30
tel. 22 55 24 036-39; 22 55 24 055

nauczanie(at)adm.uw.edu.pl

www.studiadoktoranckie.uw.edu.pl