Nocne wykłady prowadzone przez uniwersyteckich ekspertów to propozycja dla osób, które przygotowują się do matury z WOS-u.

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych już po raz piąty organizuje akcję edukacyjną „WDiNP uczy nocą WOS-u”. 13 i 14 kwietnia od 20.30 do 2.30 można będzie posłuchać w sumie 10 wykładów.

 

Jakie tematy zostaną omówione podczas powtórki? W programie znalazły się m.in.: „Idea integracji europejskiej” (prof. dr hab. Konstanty A. Wojtaszczyk, Instytut Europeistyki), „Dlaczego warto być obywatelem?” (prof. dr hab. Ewa Leś, Instytut Polityki Społecznej), „Naczelne zasady ustroju Polski” (dr hab. Tomasz Słomka, Instytut Nauk Politycznych), „Pojęcie, źródła i gałęzie prawa” (dr Bogusław Lanckoroński, Instytut Stosunków Międzynarodowych) czy „Media publiczne i demokracja w XXI wieku” (dr Michał Głowacki, Instytut Dziennikarstwa).

 

Kursy są bezpłatne. Zajęcia odbędą się w największej akademickiej auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum. Żeby zarezerwować miejsce siedzące wystarczy kliknąć w baner promujący akcję, wypełnić kwestionariusz i czekać na potwierdzenie.

Szczegółowe informacje dotyczące wykładów znajdują się na stronie WDiNP