Trwają uroczystości związane z rocznicą wydarzeń Marca ’68 na Uniwersytecie Warszawskim. Osoby, które nie będą mogły wziąć w nich udziału, mogą obejrzeć wykład i debatę za pośrednictwem strony internetowej UW.

Aby upamiętnić wydarzenia sprzed 50 lat oraz uhonorować ich uczestników, na uniwersytecie odbędzie się wiele spotkań. Dwa z nich będzie można obejrzeć na stronie www.uw.edu.pl.

O godz. 13 odbędzie się wykład prof. Jerzego Eislera „Marzec ’68 po pół wieku: oceny, interpretacje i manipulacje”, a o godz. 15 debata „Marzec 1968 dziś. Rozmowa pokoleń”. Wezmą w niej udział prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Karol Modzelewski, prof. Małgorzata Szpakowska, dr Karolina Wigura i Anna Dobrowolska. Dyskusję będzie moderował dr hab. Błażej Brzostek.

Wykład i debata odbędą się w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Link do transmisji