8 marca, aby upamiętnić dramatyczne wydarzenia, które rozpoczęły się w marcu 1968 roku na Uniwersytecie Warszawskim, odbędzie się szereg spotkań. Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym programem obchodów oraz informacjami na temat transmisji online, zmian w organizacji ruchu i akredytacji dziennikarskich.

Aby upamiętnić wydarzenia sprzed 50 lat oraz uhonorować ich uczestników, na uniwersytecie odbędą się m.in. debaty, konferencje, seminaria, wystawy oraz spotkania z uczestnikami Marca ’68. Wiele wydarzeń, organizowanych przez poszczególne jednostki UW, odbędzie się również po 8 marca.

Program wydarzeń

 

Transmisja online

Na stronie internetowej www.uw.edu.pl będzie można oglądać transmisję wykładu prof. Jerzego Eislera oraz debaty „Marzec 1968 dziś. Rozmowa pokoleń”, które odbędą się 8 marca w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej.

Szczegółowe informacje

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z wizytą władz państwowych na niektórych z wydarzeń przewidziane są utrudnienia w poruszaniu się po kampusie głównym UW oraz ograniczenia w parkowaniu. W dniu obchodów od godz. 10.00 do 13.00 część kampusu będzie wyłączona z ruchu dla osób, które nie biorą udziału w uroczystościach. Wejście na teren kampusu będzie możliwe bramą od strony ul. Oboźnej oraz od strony kościoła Wizytek.

Więcej informacji oraz plan kampusu

 

Akredytacje dla dziennikarzy

Ze względu na charakter uroczystości i obecność przedstawicieli najważniejszych władz państwowych na uroczystości złożenia kwiatów, która odbędzie się 8 marca o godz. 12.00, są wymagane akredytacje.  Na prośbę kancelarii prezydenta akredytacje będę zbierane do 6 marca do godz. 14.00. Wstęp na pozostałe wydarzenia nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.

Szczegółowe informacje