12 marca odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW. Uczestnicy będą analizować teledyski, poznawać sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów, rozmawiać o liczeniu, szukać fałszywych informacji w internecie oraz rozwiązywać zadania w kawałkach. Przyjść mogą wszyscy, którzy chcą poznać nowe metody edukacyjne.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla osób, które chcą być nauczycielami języka polskiego lub matematyki. To propozycja dla absolwentów filologii polskiej, matematyki oraz kierunków pokrewnych, a także nauczycieli języka polskiego i matematyki.

 

Studia łączą teorię akademicką z całoroczną praktyką w szkołach. Wykorzystują metody stosowane w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską Szkoły Edukacji jest Teachers College Columbia University.

 

Program dnia

Podczas dnia otwartego można będzie w praktyce przekonać się, jak wygląda kształcenie nauczycieli w Szkole Edukacji oraz dowiedzieć więcej na temat rekrutacji, programu studiów, metod nauczania, praktyk czy ofercie stypendialnej. O godz. 16.00 równolegle prowadzone będą dwa warsztaty. Pierwszy „Rozmowy o liczeniu” to 10-minutowa praktyka lekcyjna, która rozwija elastyczność i samodzielność myślenia. Podczas drugiego uczestnicy poznają sposoby weryfikowania informacji w internecie. O godz. 17.00 Marcin Karpiński, dydaktyk matematyki, będzie przekonywał, że matematykę można dostrzec w wielu codziennych czynnościach, nawet podczas krojenia korzenia pietruszki. O 18.00 do wyboru będą zajęcia z analizy teledysku oraz rozwiązywania zadań w kawałkach, które poświęcone są technice pracy w grupie.

 

Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie Szkoły Edukacji w Centrum Nowych Technologii UW przy ul. Banacha 2c. Początek o godz. 16.00.

 

Szczegółowy program oraz opisy zajęć znajdują się na stronie: http://szkolaedukacji.pl/dzien-otwarty-2018/

Rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok akademicki 2018/2019 trwa do 2 kwietnia. Zapisy prowadzone są poprzez stronę: http://szkolaedukacji.pl/rekrutacja-2018-2019/