Trwa rekrutacja na semestr letni. Zakwalifikowani kandydaci rozpoczną naukę 18 lutego. Katalog kierunków dostępny jest na stronie IRK.

Osoby, które chcą zapisać się na studia jeszcze w tym roku akademickim, mogą wziąć udział w rekrutacji na jeden z sześciu kierunków. Zajęcia rozpoczną się wraz z początkiem semestru letniego, czyli 18 lutego. Większość z nich to propozycje dla osób z tytułem licencjata, magistra lub inżyniera szukających studiów stacjonarnych drugiego stopnia.

 

Podczas aktualnej rekrutacji można zapisać się na:

  • chemię (II stopnia)
  • filologię romańską (II stopnia)
  • geografię (I stopnia)
  • geografię, specjalność turystyka (II stopnia)
  • geologię stosowaną (II stopnia)
  • socjologię stosowaną i antropologię społeczną (II stopnia)

 

Zapisy na wszystkie kierunki odbywają się wyłącznie za pośrednictwem strony Internetowej Rejestracji Kandydatów.

 

Rekrutacje odbywają się na podstawie wyników osiąganych w poprzednich etapach studiowania lub na podstawie egzaminów pisemnych albo rozmów kwalifikacyjnych. Terminy zgłoszeń i ewentualnych egzaminów są różne dla poszczególnych kierunków. Warto więc odwiedzić stronę IRK, na której znajdują się opisy kierunków, zasady kwalifikacji i ważne daty.

 

Niedawno rozpoczęła się rekrutacja na kolejny rok na studia humanitarian action (II stopnia) prowadzone w ramach konsorcjum NOHA. Rekrutacja odbywa się przez stronę noha.uw.edu.pl.

 

Trwa także druga tura zapisów na Środowiskowe Transdyscyplinarne Studia Doktoranckie na Wydziale Artes Liberales. Dodatkowe informacje o studiach doktoranckich na UW można znaleźć tutaj.