9 czerwca rozpoczyna się rekrutacja kandydatów na studia na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Rekrutacja na UW odbywa się wyłącznie poprzez system internetowej rejestracji kandydatów: www.irk.uw.edu.pl. To najważniejsza z ważnych, strona internetowa, którą powinni odwiedzić kandydaci. To tam można założyć konto kandydata i zapoznać się z katalogiem kierunków. Na stronie znajdują  się opisy poszczególnych kierunków, informacje na temat wymagań rekrutacyjnych, zarys programów studiów czy informacje o limitach miejsc. Ostatnim dniem, w którym będzie można zarejestrować się w systemie IRK i wnieść opłatę rekrutacyjną jest 2 lipca.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji

Rekrutacja w 9 krokach

 

Dlaczego warto studiować na UW?

 

Kierunki humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze, nowe budynki, a w nich laboratoria z nowoczesną aparaturą. Uniwersytet się rozbudowuje i czeka na nowych studentów. Uniwersytet Warszawski to lider wśród polskich uczelni, znajduje się też w 2% najlepszych szkół wyższych na świecie. Z ostatniej ankiety oceniającej jakość kształcenia wynika, że 2/3 badanych studentów jest zadowolonych z podjęcia tu studiów. Powody do radości mają też absolwenci. Badania przeprowadzone na podstawie danych z ZUS-u potwierdzają, że blisko 90% z nich wkrótce po skończeniu studiów znajduje pracę.

10 powodów, dla których warto wybrać UW

 

Jaki kierunek wybrać?

 

Od początku kwietnia na stronie głównej UW publikowaliśmy kolejno opisy wszystkich uniwersyteckich wydziałów i prowadzonych przez nie kierunków studiów: