Na WSNSiR można studiować socjologię stosowaną, kryminologię, a podyplomowo – m.in. filozofię i etykę. Opisujemy kolejny wydział.

Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji prowadzi studia I i II stopnia na czterech kierunkach. Absolwenci mogą znaleźć pracę w sektorze służb publicznych zajmujących się przestępczością, dysfunkcjami społecznymi, porządkiem publicznym, w placówkach pomocy społecznej i rynku pracy, służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, organizacjach pozarządowych. Wykładowcy WSNSiR zapewniają, że to studia odpowiednie dla przyszłych policjantów, funkcjonariuszy więziennych, pracowników rządowych i samorządowych zajmujących się bezpieczeństwem, kuratorów, badaczy problemów społecznych, obrońców praw człowieka czy dziennikarzy.

Wydział składa się z dwóch instytutów: Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Stosowanych Nauk Społecznych. Mieści się przy ul. Nowy Świat 69 (ISNS), Podchorążych 20 (IPSiR) i Żurawiej 4. Rejestracja na kierunki I i II stopnia odbywa się za pomocą internetu.

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia podyplomowe

WSNSiR prowadzi kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Studenci mogą się na nich dowiedzieć jak postępować z osobami uzależnionymi i jak rozwiązywać problemy rodzinne, na czym polega nauczanie w szkole waldorfskiej i jak prowadzić negocjacje oraz mediacje.

Więcej informacjiwww.wsnsir.uw.edu.pl