29 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja do „Szkoły Letniej Mustis”, która odbędzie się we wrześniu w Tunezji. Jest to interdyscyplinarny projekt badawczy kierowany do studentów I i II stopnia. Zapisy potrwają do 28 maja.

„Szkoła Letnia Mustis” jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Historycznego oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to interdyscyplinarny projekt badań archeologicznych łączących nauki humanistyczne z metodami rozwijanymi przez nauki przyrodnicze i ścisłe.

 

Adresowany jest do studentów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich kierunków: archeologia, historia, historia sztuki, etnologia, filologia klasyczna, arabistyka, chemia, biologia, matematyka, informatyka i mechanika, geografia oraz geologia. Zajęcia w języku angielskim odbywać się będą w realnych warunkach wykopalisk archeologicznych w Tunezji. Stanowisko archeologiczne Mustis, położone jest w odległości ok. 120 km od stolicy Tunezji – Tunisu, w pobliżu współczesnego miasteczka El Krib.

 

Szkoła letnia odbędzie się terminie 20-30 września 2019. Zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą formularza rekrutacyjnego do 28 maja 2019 r. Do 3 czerwca 2019 r. zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji.

 

Projekt finansowany jest z Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER ścieżka 3.5.

 

Więcej informacji, w tym regulamin szkoły letniej i formularz zgłoszeniowy, znajduje się na stronie ZIP.