Profesor Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii UW jest jednym z dwóch naukowców nominowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej do udziału w Leadership Academy for Poland. W przedsięwzięciu uczestniczą liderzy z różnych środowisk m.in. nauki, biznesu, administracji publicznej, mediów i organizacji pozarządowych.

Program Leadership Academy for Poland (LAP) skierowany jest do osób w wieku od 25 do 45 lat, które są już liderami zespołów, ale wciąż poszukują nowych możliwości rozwoju. Przez 4 miesiące około 40 uczestników będzie rozwijało kompetencje podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Harvarda.

 

Dwóch nominowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej naukowców prof. Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii UW oraz prof. Janusz Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej zostało zaproszonych do uczestnictwa w 3. edycji LAP.

 

Prof. Krystian Jażdżewski jest kierownikiem Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka Centrum Nowych Technologii. W 2017 roku zespół naukowca i dr hab. Anny Wójcickiej, Warsaw Genomics, rozpoczął realizację programu badań przesiewowych BadamyGeny.pl. Naukowcy potrafią ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne, a także powiedzieć, co zrobić, żeby uniknąć choroby. Za swoje badania prof. Krystian Jażdżewski został laureatem nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii „Wizja i Innowacje”. Badacz został również wyróżniony przez czytelników Gazety Wyborczej tytułem Człowieka Roku w kategorii nauka.