Ruszyła kolejna tura rejestracji na organizowane przez UO UW kursy otwarte. Różnorodność tematów sprawia, że każdy – bez względu na wiek, wykształcenie czy zainteresowania – może tu znaleźć coś dla siebie.

Oferta dotycząca kursów otwartych UO UW publikowana jest trzy razy w roku. Najnowsza ukazała się 7 sierpnia. Zainteresowane wybranymi zajęciami osoby już mogą się na nie zarejestrować.

 

Zapisy odbywają się na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego UW. Chętni kandydaci powinni wcześniej utworzyć konto słuchacza.

 

Podczas trwającej rekrutacji do wyboru jest 287 propozycji kursowych. Prawie 80 z nich pojawiło się po raz pierwszy. Wśród nowości znajdują się takie zajęcia, jak:

 

  • Legalizacja pobytu i zatrudnianie cudzoziemców – kurs prowadzony w języku rosyjskim;
  • Niezbędnik zdigitalizowanego edukatora;
  • Jak Polska pomaga zwalczać ubóstwo i skutki katastrof na świecie – pomoc rozwojowa i humanitarna;
  • Co nas nie zabije – warsztat o budowaniu odporności psychicznej;
  • American Days of Importance – ważne święta USA: przez język i kulturę do wiedzy i umiejętności (poziom B1/B2);
  • Słownik Lindego dla każdego;
  • Redagowanie pism – skuteczne prośby i żądania.

 

Poza kursami otwartymi w połowie września ruszy też kolejny cykl wykładów „Ucz się od najlepszych”, w ramach którego swoje referaty wygłaszać będą eksperci w danej dziedzinie. UO UW ma dwie propozycje na nadchodzący trymestr:

 

  • Arkana ludzkiego umysłu – część II – kurs, podczas którego słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z psychologicznymi mechanizmami determinującymi i kierującymi ludzkim zachowaniem i decyzjami;
  • Czwarta władza, czyli o mediach od kuchni – cykl 10 spotkań, które przybliżą zawiłą tematykę mediów i public relations oraz ich psychologicznego podłoża.

W trwającej rekrutacji po raz pierwszy można się zarejestrować na zajęcia współorganizowane przez UO UW i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wśród nich znajduje się m.in. kurs „Styl życia pod lupą, czyli jak rozpoznawać mity związane ze zdrowiem”.

 

Rekrutacja na kursy I trymestru roku akademickiego 2018/2019 zaczęła się 9 sierpnia o godz. 10.00. Ceny kursów rozpoczynają się już od 275 zł za 30 godzin akademickich.

Konto słuchacza można założyć na stronie internetowej www.uo.uw.edu.pl.