18 maja na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się trzecia edycja Miasteczka na Styku Kultur – Cultural Hot Spot UW. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w warsztatach kaligrafii i tradycyjnego rzemiosła, posmakować dań z różnych stron świata, obejrzeć występy artystyczne, wykonać tymczasowy tatuaż czy zagrać w planszówki.

Na UW studiuje około 3,7 tys. obcokrajowców. Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Chin, Turcji i Azerbejdżanu. Miasteczko na Styku Kultur było okazją do zaprezentowania kultur ich krajów.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Welcome Point UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW) UW, Samorząd Studentów Wydziału Orientalistycznego oraz Erasmus Student Network UW.