Wakacyjne kursy pomagają podnosić kwalifikacje, rozwijać zainteresowania oraz ciekawie spędzić czas. Uniwersyteckie jednostki przygotowały zajęcia językowe, wykłady i warsztaty. Już teraz można się na nie zapisywać.
Szkoła Języków Wschodnich Wydziału Orientalistycznego

W lipcu i we wrześniu native speakerzy oraz wykładowcy akademiccy będą prowadzić intensywne kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania. Zapisać się na nie mogą zarówno studenci UW, jak i osoby niezwiązane z uczelnią. Do wyboru jest 20 języków m.in. arabski, chorwacki, gruziński, hebrajski, japoński, koreański, rosyjski, serbski czy turecki.

 

Studenci UW mogą wykorzystać bezpłatnie swoje żetony językowe (60 lub 120). Osoby spoza UW zapłacą 825,60 zł za 60 godzin lekcyjnych lub 1651,20 zł za 120 godzin.

 

Rejestracja trwa do 28 czerwca. Osoby spoza UW mogą się zapisywać, pisząc na adres lektoraty.sjw(at)uw.edu.pl.

 

Więcej informacji

 

Szkoła Języków Obcych

Dla studentów uniwersytetu i wszystkich, którzy chcą podnosić swoje kompetencje językowe Szkoła Języków Obcych przygotowała intensywne kursy z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Lektoraty prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli akademickich.

 

Rejestracja odbywa się przez stronę internetową rejestracja.usos.uw.edu.pl.

 

Uniwersytet Otwarty

Zajęcia Uniwersytetu Otwartego przeznaczone są dla wszystkich chętnych, którzy mają skończony 16. rok życia. Kursy prowadzone są w sześciu dziedzinach: kultury i idee; języki świata; człowiek i społeczeństwo; prawo, biznes i IT, nauka i środowisko; rekreacja i hobby. W ofercie intensywnych kursów letnich są zajęcia takie jak:

 • Włoski niezbędnik turystyczny – kurs języka włoskiego (poziom A1),
 • Angielski w pracy: Networking, czyli sztuka udanej konwersacji na każdą okazję (poziom B1),
 • Wstęp do fotografii plenerowej – część II,
 • Scena dla każdego – warsztaty teatralne,
 • Rysuj z architektem – podstawy rysunku odręcznego,
 • Protokół dyplomatyczny dla wtajemniczonych.

Ceny za kurs wahają się w granicach 275-783 zł. Zapisy obywają się na stronie www.uo.uw.edu.pl.

 

W sierpniu zostanie uruchomiona też rejestracja na zajęcia na kolejny trymestr.

 

Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”

Wakacyjny Kurs Języka Polskiego na Uniwersytecie Warszawskiem odbywa się po raz 64. Trwa miesiąc od 1 do 29 sierpnia. Biorą w nim udział osoby z całego świata. Lektoraty odbywają się pięć dni w tygodniu i są organizowane na wszystkich poziomach znajomości polszczyzny: od początkującego do zaawansowanego. Poza zajęciami językowymi zaplanowano cykle wykładów, konwersatoriów, warsztaty, projekcje filmowe, gry miejskie oraz spacery tematyczne po Warszawie.

 

Zapisy trwają do 14 lipca.

 

Więcej informacji o kursach Polonicum na stronie polonicum.uw.edu.pl.

 

Szkoły letnie na UW i za granicą

Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w pięciu szkołach letnich:

 • „Sędziowie, konstytucja i demokracja w państwie współczesnym” – od 10 do 25 czerwca na UW. Zgłoszenia do 6 czerwca. Więcej informacji
 • „Polsko-ukraińskie pogranicze kulturowe: od Renesansu do współczesności” – od 28 czerwca do 7 lipca we Lwowie. Więcej informacji
 • „Zrozumieć konflikt. Psychologiczne mechanizmy powstawania i rozwiązywania konfliktów” – od 1 do 11 września w Izraelu. Więcej informacji
 • „Mustis 2019. Odkryć, opisać, zrozumieć: archeologia rzymskiego miasta” od 20 do 30 września w Tunezji. Zgłoszenia do 20 czerwca. Więcej informacji
 • „Migracje przymusowe – interwencje antropologiczne” – od 23 do 30 września i od 9 do 10 listopada na UW. Więcej informacji

Szkoły są finansowane lub współfinasowane ze środków Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP).

 

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego

Od 10 czerwca można zapisać się na wakacyjne kursy programowania, które odbędą się w ramach edycji X bis „Matematyki dla Ciekawych Świata”. Zajęcia skierowane są głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W miarę dostępnych miejsc również osoby starsze i młodsze będą mogły w nich uczestniczyć. W ofercie są trzy kursy:

 • Linux i Sieci (24 h) – od 25 czerwca do 4 lipca,
 • Podstawy Elektroniki (24 h) – od 16 do 25 lipca,
 • Sztuczki programistyczne (16 h) – od 6 do 13 sierpnia.

Więcej informacji