Na Uniwersytecie Warszawskim trwa International Staff Training Week. Bierze w nim udział 29 osób z 20 państw. Uczestnicy mają okazję podzielić się własnymi doświadczeniami oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat komunikacji międzykulturowej i radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, które mogą się pojawiać w środowisku wielokulturowym.

International Staff Training Week to szkolenie dla pracowników administracji uczelni realizowane w ramach programu Erasmus+. Biuro Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało je po raz 10. Do Warszawy przyjechały osoby reprezentujące uczelnie z różnych stron świata, np. z Chin, Filipin, Hiszpanii, Izraela, Kambodży, Rosji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. W tym roku – podobnie jak w zeszłym – temat wydarzenia dotyczy komunikacji międzykulturowej i rozwiązywania sporów w społecznościach, które są zróżnicowane kulturowo.

 

Szkolenie jest prowadzone przez ekspertki zajmujące się kwestią mediacji prof. Ewę Gmurzyńską z Wydziału Prawa i Administracji i dr Aleksandrę Winiarską z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych.

 

– Ubiegłoroczna edycja International Staff Training Week została bardzo wysoko oceniona przez jej uczestników. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warsztaty były prowadzone na najwyższym poziomie. To skłoniło nas do tego, aby powtórzyć ich tematykę – mówi Joanna Nagłowska, z Biura Współpracy z Zagranicą, które przygotowało szkolenie na UW.

 

International Staff Training Week na UW potrwa do 7 czerwca. Oprócz warsztatów, organizatorzy wydarzenia zaplanowali również zwiedzanie kampusu głównego, Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie wraz z ogrodami oraz warsztaty kulinarne z tradycyjnej kuchni polskiej – uczestnicy mieli okazję lepić pierogi.

20 lat Erasmusa na UW

Uniwersytet Warszawski aktywnie bierze udział w różnych inicjatywach programu Erasmus+. Organizowana jest wymiana doktorantów, nauczycieli akademickich i innych pracowników uczelni, a studenci i doktoranci oprócz studiów częściowych otrzymują stypendia na wyjazdy na praktyki. Uczelnia uczestniczy także w kilkunastu międzynarodowych projektach wspierających rozwój innowacji i wymianę dobrych praktyk pomiędzy szkołami wyższymi. W 2018 roku UW obchodził 20-lecie udział w europejskich programach wymiany.

 

Więcej o programie Erasmus+ na UW (pdf)