Uniwersytet Warszawski Rekrutacja na studia podyplomowe

Studia podyplomowe są przeznaczone dla osób posiadających co najmniej dyplom studiów pierwszego stopnia. To propozycja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe albo zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Trwają nie mniej niż dwa semestry. Kończą się świadectwem ukończenia studiów podyplomowych, a nie dyplomem. Do wyboru jest ponad 130 kierunków. Niemal wszystkie studia podyplomowe są płatne, ich koszt wynosi zazwyczaj od 2,5 do 8 tys. zł rocznie.

 

Rejestracje prowadzone są za pomocą systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Na większości kierunków trwają do końca września.

 

Studia dla nauczycieli

Program pod nazwą Szkoła Edukacji to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Studia są przeznaczone dla absolwentów filologii polskiej i matematyki, którzy chcą zostać nauczycielami, oraz dla czynnych nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Studia trwają rok, zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku, odbywają się w trybie dziennym. Dla studentów przygotowano ofertę stypendialną.

 

Rekrutacja jest prowadzona przez stronę SE