Do 30 kwietnia trwa głosowanie w konkursie miasta stołecznego Warszawa S3KTOR 2017 na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2017 roku. Projekt doktorantki Wydziału Zarządzania UW Niny Łazarczyk-Bilal „GośćInność” jest jednym z przedsięwzięć nominowanych w kategorii sektor nowatorski.

Celem konkursu S3KTOR jest popularyzacja działań realizowanych przez trzeci sektor. Do 8. edycji konkursu zakwalifikowano 39 przedsięwzięć warszawskich organizacji pozarządowych. W ramach konkursu przyznane zostaną nagrody w 3 kategoriach podstawowych: sektor nowatorski, programowy i aktywizujący, nagroda za całokształt oraz nagroda mieszkańców.

 

Projekt Niny Łazarczyk-Bilal „GośćInność” z Wydziału Zarządzania UW i organizacji Humanity in Action Polska, został nominowany w kategorii sektor nowatorski. Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za „nowatorskie i skuteczne metody w rozwiązywaniu problemów, które mogą stanowić materiał szkoleniowy dla innych organizacji oraz stać się wzorem do naśladowania w przyszłości”.

 

 

Przedsięwzięcie „GośćInność” to warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci w wieku szkolnym od dziesięciu do piętnastu lat. Prowadzą je imigranci z różnych krajów m.in. Algierii, Ukrainy i Białorusi. Dzięki warsztatom dzieci mają okazję poznać osoby innej narodowości czy wyznania oraz dowiedzieć się czym jest migracja, jakie są jej przyczyny, kim są imigranci, uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl itp. Projekt doktorantki z UW został wyróżniony podczas szkoły letniej BraveCamp w Chęcinach. Czytaj więcej >>

 

Aby zagłosować na wybrany projekt w konkursie S3KTOR 2017, należy wejść na stronę konkursu i wysłać zgłoszenie.

 

Głosowanie internetowe potrwa do 30 kwietnia.