14 października w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się wykład dr. Abdullaha Al Rabeeaha – inspektora generalnego Centrum Pomocy Humanitarnej im. Króla Salmana oraz doradcy na Dworze Królewskim Arabii Saudyjskiej. Tytuł wystąpienia to „Who We Are – an Overview of the Kingdom of Saudi Arabia’s Global Humanitarian Work”. Chęć udziału w wydarzeniu można zgłosić do 13 października, do godz. 14.00.

Spotkanie organizowane jest przez Ambasadę Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce oraz Uniwersytet Warszawski.

Dr Abdullah Al Rabeeah jest saudyjskim chirurgiem dziecięcym specjalizującym się w rozdzielaniu bliźniąt syjamskich. Jako szef zespołu chirurgicznego i multidyscyplinarnego Saudyjskiego Programu Rozdzielania Bliźniąt Syjamskich przeprowadził dotychczas 51 udanych separacji, w tym polskich bliźniaczek z Janikowa – Olgi i Darii (w 2005 roku). Pełnił funkcję m.in. ministra zdrowia, obecnie jest inspektorem generalnym Centrum Pomocy Humanitarnej im. Króla Salmana oraz doradcą na Dworze Królewskim.

Dr Al Rabeeah przewodniczył wielu krajowym i międzynarodowym komisjom ds. zdrowia oraz radom naukowym. Jest autorem licznych publikacji naukowych i laureatem wielu krajowych oraz międzynarodowych nagród, w tym: Medalu Króla Abdulaziza I Stopnia (listopad 2002), Medalu Króla Abdulaziza Excellence Degree (listopad 2003), Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przyznanego przez prezydenta RP (sierpień 2005), nagrody Szejka Hamdana Bin Rashida Al Maktouma w dziedzinie nauk medycznych (dla wybitnych osobowości medycznych w świecie arabskim, grudzień 2012) oraz Nagrody Tolerancji Szejka bin Rashida Al Maktouma (w kategorii Myśl Ludzka, luty 2020).

14 października o godz. 14.00 dr Abdullah Al Rabeeah wygłosi wykład na Uniwersytecie Warszawskim pt. „Who We Are – an Overview of the Kingdom of Saudi Arabias Global Humanitarian Work”. Wystąpienie będzie dotyczyło działalności humanitarnej Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Dr Abdullah A. Al Rabeeah. Fot. Ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić do 13 października, do godz. 14.00, wysyłając wiadomość pod adresem: potwierdzenie(at)uw.edu.pl (obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń).