28 czerwca rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak spotkał się z przedstawicielami Universidad Católica de Santa María w Arequipa w Peru.

Współpraca z peruwiańską uczelnią jest w fazie rozwoju. Na początku dotyczyła badań archeologicznych, teraz obejmuje również nauki przyrodnicze i ścisłe, głównie w zakresie biologii, chemii i genetyki.

Ze strony peruwiańskiej w spotkaniu uczestniczyli prorektorzy: ds. akademickich – dr Jorge Luis Cáceres Arce oraz ds. badań – dr Máximo Orlando Mario Rondón Rondón. W spotkaniu władz rektorskich obu uczelni wzięli też udział: prof. Mariusz Ziółkowski, dyrektor Centrum Badań Andyjskich, prof. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, a także zastępca dyrektora CNBCh – Konrad Zawadzki.

O dalszej współpracy naukowej rozmawiano nie tylko na UW. Kilka tygodni temu na uniwersytecie w Arequipie gościła delegacja UW.