Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji przygotowało dwudniowe szkolenie dla pracowników UW. 10 i 11 czerwca zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach „Rozpoznawanie konfliktu i mobbingu oraz sposoby radzenia sobie z nimi”. Organizowane są również warsztaty negocjacyjno-mediacyjne dla studentów.

Zajęcia będą prowadzone metodami warsztatowymi, przy wykorzystaniu interaktywnych metod uczenia, takich jak dyskusje, symulacje i praca w małych grupach. Uczestnicy będą się także odwoływać do swoich doświadczeń.

W trakcie szkolenia będą ćwiczyć umiejętności komunikacyjne, które umożliwią im zwiększenie efektywności w relacjach prywatnych i zawodowych. Będą mieli szansę ocenić własne kompetencje komunikacyjne oraz asertywność w kontekście pracy. Nabędą też umiejętność konstruktywnego przekazywania i przyjmowania krytyki oraz informacji zwrotnych. Dowiedzą się, na czym polega mediacja i kiedy warto z niej skorzystać, a także co to jest mobbing i dyskryminacja w ujęciu prawnym i psychologicznym.

Szkolenie poprowadzi dr Anna Cybulko, rzeczniczka akademicka ds. studenckich i pracowniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się ona w zagadnieniach z zakresu psychologii społecznej – zajmuje się dynamiką małych grup, konfliktem i komunikacją interpersonalną. Jest mediatorką z wieloletnim doświadczeniem oraz członkinią Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.

Warsztaty odbędą się 10 i 11 czerwca w godz. 9.00-16.00 w Collegium Iuridicum I (s. 209) na kampusie głównym.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o odesłanie formularza rejestracyjnego na adres mediacje(at)uw.edu.pl, w tytule e-maila wpisując „Warsztaty – zgłoszenie”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 maja.

Warsztaty dla studentów

Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporów przy WPiA UW organizuje również warsztaty negocjacyjno-mediacyjne dla studentów. Mediatorzy CPRS przekażą podczas nich wiedzę na temat efektywnej komunikacji, technik negocjacyjnych, zasad i etapów mediacji. Zostaną też przeprowadzone symulacje mediacji i negocjacji.

Warsztaty odbędą się 15 i 22 maja w godz. 17.00-20.00 w budynku WPiA przy ul. Lipowej 4 (sala 3.3). Zgłoszenia należy przesyłać na adres mediacje@uw.edu.pl, w tytule wiadomości wpisując „Warsztaty”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.