Studenci i doktoranci UW mogą spędzić cały rok akademicki lub jego część na innej polskiej uczelni. Umożliwia to realizowany od 1999 roku program MOST. 15 kwietnia ruszyła rekrutacja na semestr zimowy lub cały rok akademicki 2019/2020. Zapisy potrwają do 15 maja.

W ramach wymiany student lub doktorant UW może spędzić część swych studiów na jednej z 28 polskich uczelni, które biorą udział w programie MOST. Dzięki temu dostaje szansę nawiązania kontaktu z naukowcami spoza UW czy skorzystania z księgozbioru innej uczelni. Pobyt w ramach programu MOST może trwać cały rok akademicki lub jeden semestr.

Rekrutacja do programu odbywa się dwa razy w roku. Obecnie trwają zapisy na wyjazdy całoroczne lub w semestrze zimowym 2019/2020. Z aktualną ofertą można zapoznać się na stronie most.uka.uw.edu.pl. O udział w programie można się ubiegać po założeniu konta w systemie IRK MOST. Do wyboru jest ponad 400 kierunków studiów. Zapisy trwają do 15 maja.

Więcej informacji znajduje się na stronach Biura Spraw Studenckich oraz Biura ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego i na most.amu.edu.pl.