Od 27 czerwca do 1 lipca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się szkoła letnia dla studentów studiów II stopnia i jednolitych magisterskich oraz doktorantów, organizowana przez Sojusz 4EU+ i College of Central European Studies. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 czerwca, godz. 12.00.

Szkoła letnia „Framing Central Europe” odbędzie się od 27 czerwca do 1 lipca w Warszawie. Mogą w niej wziąć udział studenci studiów II stopnia i jednolitych magisterskich, a także doktoranci ze wszystkich uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+ (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Sorboński, Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet w Mediolanie).

W programie znajduje się seria wykładów, warsztatów i seminariów dotyczących zagadnień związanych z Europą Środkową, takich jak: instytucje kulturalne; literatura; wzory kulturowe w języku; polityka kulturalna; doświadczenia wojenne; life writing; życiowe historie i dzielone doświadczenia; stosunek do lokalnej, narodowej i/lub religijnej tożsamości. Wszystkie wydarzenia w ramach szkoły letniej odbędą się w języku angielskim.

Uczestnicy z uczelni należących do Sojuszu 4EU+ otrzymają dofinansowanie z College of Central European Studies na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania.