Od 6 czerwca trwają zapisy na kurs Foundation Year w roku akademickim 2022/2023. Jest on skierowany do osób z zagranicy, które planują rozpoczęcie nauki na UW. Chociaż Foundation Year jest prowadzony po angielsku, to w programie istotne miejsce zajmują też zajęcia z języka polskiego oraz kultury kraju. Ponadto kurs pomaga odnaleźć się w otoczeniu akademickim.

Foundation Year jest intensywnym, rocznym kursem przygotowującym osoby z zagranicy do studiowania w Polsce. Powstał z myślą o kandydatach, którzy posługują się językiem angielskim co najmniej na poziomie B1 i potrzebują rozwinąć swoje umiejętności do poziomu B2, który jest wymagany do rozpoczęcia studiów na kierunkach prowadzonych w języku angielskim. Zajęcia w ramach kursu są prowadzone przez lektorów Szkoły Języków Obcych UW, lektorów Polonicum oraz wykładowców poszczególnych wydziałów. Administracyjną obsługą kursu zajmuje się Biuro ds. Obsługi Kształcenia.

Zapisy na kurs odbywają się poprzez platformę Internetowej Rekrutacji Kandydatów i trwają do 29 czerwca. Instrukcja zapisów jest dostępna na stronie Biura ds. Obsługi Kształcenia. Na stronie biura można również znaleźć informacje o studiach prowadzonych w języku angielskim oraz szczegółową ofertę kursu i warunki uczestnictwa w Foundation Year.

Foundation Year
  • 450 godzin języka angielskiego (4 razy w tygodniu)
  • 120 godzin języka polskiego dla początkujących (2 razy w tygodniu)
  • Ścieżka społeczna – wyjścia i wycieczki oraz aktywności online