Studenci z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki zdobyli 1. miejsce na XXIV Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Łukasz Kondraciuk, Konrad Paluszek i Marek Skiba rozwiązali 9 zadań z 12 przygotowanych przez organizatorów, mając do dyspozycji tylko jeden komputer.

Zawody odbyły się 27 października na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poza zespołem Łukasza Kondraciuka, Konrada Paluszka i Marka Skiby w mistrzostwach wzięło udział jeszcze 6 drużyn z UW, wszystkie z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Zajęły one miejsca: 4, 5, 6, 8, 11, 12. W zawodach uczestniczyło 45 trzyosobowych zespołów z całego kraju.

Przygotowaniami reprezentantów z UW do zawodów programistycznych, również Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), w tym roku zajmują się Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, czyli zespół wicemistrzów świata z 2017 roku.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym to zawody programistyczne organizowane dla studentów polskich szkół wyższych. AMPPZ odbywają się od 1996 roku. Od tego czasu zespoły z UW nie tracą statusu mistrza Polski, co roku wygrywając zawody.