29 czerwca Senat UW zatwierdził „Sprawozdanie rektora” z działalności uczelni w minionym roku.

Dokument przypomina najważniejsze dla społeczności akademickiej wydarzenia. Opisuje ofertę studiów, rozwój naukowy, budżet uczelni, działania na rzecz otoczenia, współpracę naukową z instytucjami. Zawiera dane statystyczne na temat studentów, pracowników i badań. W części wstępnej sprawozdania jest również podsumowanie kadencji rektorskiej w latach 2012-2016.

 

– 1 października podczas inauguracji roku akademickiego 2015/2016 oficjalnie rozpoczęliśmy świętowanie 200-lecia UW. Bilans dotychczasowych osiągnięć uczelni wygląda pozytywnie – Uniwersytet rozwija się i cieszy się osiągnięciami, jest w dobrej kondycji finansowej, ma doskonałe perspektywy i szykuje się do ambitnego działania w kolejnych latach – napisał we wstępie do dokumentu prof. Marcin Pałys, rektor UW.

 

Podsumowanie 2015 roku potwierdza, że Uniwersytet jest nie tylko największą polską uczelnią, lecz także w wielu dziedzinach najlepszą. 7 wydziałów ma kategorię naukową A+ przyznawaną przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych. Pracownicy UW prowadzą prawie 1,5 tys. projektów badawczych finansowanych z krajowych lub międzynarodowych grantów. 5 kierunków studiów na UW posiadają oceny wyróżniające Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Uniwersytet współpracuje z 800 zagranicznymi partnerami. Jest także najchętniej wybieraną przez obcokrajowców polską uczelnią – w 2015 roku na UW studiowało ponad 4,1 tys. osób z zagranicy. Podsumowanie 2015 roku potwierdza, że sytuacja finansowa Uniwersytetu jest stabilna.

Sprawozdanie rektora Uniwersytetu Warszawskiego z działalności uczelni w 2015 roku (pdf)

Sprawozdania z ubiegłych lat dostępne są tutaj.