Ukazał się ostatni w tym roku akademickim numer „Uniwersytetu Warszawskiego”, w którym piszemy m.in. o wydarzeniach uczelnianych, najnowszych badaniach i kształceniu.
Na pierwszych stronach znajdują się teksty podsumowujące wybory, które w ostatnich miesiącach odbyły się na UW. O planach prof. Marcina Pałysa, rektora Uniwersytetu wybranego na drugą kadencję, można przeczytać w artykule „Nie wystarcza nam obecna pozycja”. Prezentujemy również sylwetki prorektorów w kadencji 2016-2020, a także listę władz dziekańskich i członków Senatu uczelni.
W dziale „Badania” czytelnicy znajdą m.in. podsumowanie dotyczące liczby grantów, które do tej pory udało się zdobyć polskim naukowcom w unijnym programie Horyzont 2020. Jest też drugi odcinek cyklu „Ostatnie transfery” o komercjalizacji badań, a w nim prezentacja uniwersyteckiej spółki GeoPulse. O tym, co się dzieje ze starożytnymi zabytkami w zniszczonej Palmyrze, można przeczytać w tekście „Lew rekonstruowany dwa razy”.
W najnowszym numerze „UW” sporo miejsca poświęcono również kształceniu – jest o Szkole Edukacji, sytuacji doktorantów, nowościach w rekrutacji i monitoringu losów absolwentów.
Czytelnicy, którzy zajrzą na ostatnie strony gazety, znajdą m.in. relację z wydarzeń jubileuszowych i zapowiedź tego, co z okazji 200. urodzin UW będzie działo się jesienią, a także kolejny odcinek „Odkurzone, uchwycone”, w którym dr Robert Gawkowski pokazuje nieznane dotąd zdjęcia obserwatorium astronomicznego na górze Pop Iwan.
Od 29 czerwca pismo uczelni będzie dostępne w wersji papierowej na kampusie głównym w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum i budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. W najbliższym czasie trafi również na wszystkie wydziały. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.